• Gmina
  Zapraszamy na Przebojową Zimę w Mieście z Radiem ZET
  Czytaj więcej
 • Sprawdźcie, jakie darmowe atrakcje dla dzieci przygotowała gmina Słubice na czas ferii zimowych Gmina
  Sprawdźcie, jakie darmowe atrakcje dla dzieci przygotowała gmina Słubice na czas ferii zimowych
  Czytaj więcej
 • Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic Gmina
  Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic
  Czytaj więcej
 • Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym Gmina
  Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym odbędą się w Słubicach!
  Czytaj więcej
Gmina

ZUS zaprasza na Międzynarodowy dzień poradnictwa emerytalno-rentowego

15 kwietnia 2021r.

Inspektorat ZUS w Słubicach i Deutsche Rentenversicherung zapraszają 22 kwietnia w godzinach od 10:00 do 15:00 na „Międzynarodowy dzień poradnictwa emerytalno-rentowego”. W tym roku, wyjątkowo z powodu pandemii eksperci dostępni będą wyłącznie telefonicznie. 

Po roku przerwy do Słubic wraca „Międzynarodowy dzień poradnictwa emerytalno-rentowego”. Wydarzenie za każdym razem cieszy się zainteresowaniem przygranicznych mieszkańców, którzy podczas swojej kariery zawodowej pracowali zarówno w Polsce jak i Niemczech. Jest to doskonała okazja aby uzyskać bezpłatne porady dotyczące wszystkich spraw związanych z ubezpieczeniem emerytalno-rentowym w obu tych krajach.

„Dzień Poradnictwa” skierowany jest do mieszkańców Słubic i okolic, którzy w przeszłości mieszkali, pracowali lub prowadzili działalność w Niemczech. Z porad mogą także skorzystać obywatele Niemiec, którzy mieszkają w Polsce.

W tym roku, wyjątkowo, porady będą udzielane wyłącznie telefonicznie. Aby z nich skorzystać należy wcześniej się zarejestrować. Można to zrobić telefonicznie, pod numerem  +48 95 759 27 05 lub mailowo na adres: dniporadnictwa.slubice@zus.pl. Podczas rejestracji należy podać swoje dane, niezbędne do weryfikacji tożsamości. W dzień spotkania o wybranej godzinie na podany numer telefonu zadzwoni ekspert, który udzieli porady. Do Państwa dyspozycji są eksperci z polskiej i niemieckiej instytucji emerytalno – rentowej. Porady odbywają się zarówno w języku polskim, jak i niemieckim.

Warto się pośpieszyć gdyż liczba miejsc jest ograniczona.