• Otwarcie boisk w Kunowicach Dzieci
  Hura! Teren przy szkole w Kunowicach zagospodarowany. Jest gdzie poćwiczyć!
  Czytaj więcej
 • Dzieci
  Ruszyła rekrutacja do gminnych przedszkoli. Ile miejsc jest w placówkach?
  Czytaj więcej
 • Zwiedzaj z nami Dwumiasto! Gmina
  Zwiedzaj z nami Dwumiasto!
  Czytaj więcej
Gmina

ZUS uruchomił e-wizyty także w języku ukraińskim

7 kwietnia 2022r.

Obywatele Ukrainy mogą skorzystać w ZUS z konsultacji on-line w swoim języku. Dzięki temu uzyskają m.in. pomoc w założeniu profilu na Platformie Usług Elektronicznych oraz wypełnieniu i złożeniu wniosku o 500 plus bez konieczności wizyty w urzędzie.

Aby skorzystać z e-wizyty wystarczy mieć sprzęt wyposażony w kamerę, mikrofon i dostęp do internetu. Rezerwacja spotkania odbywa się przez stronę e-wizyta.zus.pl/ua.

W kolejnym kroku należy wskazać temat e-wizyty „Świadczenia dla rodzin” oraz wybrać jej termin. Jeśli klient będzie chciał uzyskać informacje w konkretnej, indywidualnej sprawie, powinien przygotować dokument tożsamości. Należy go pokazać do kamery podczas e-wizyty. Warto też przygotować nr PESEL.

W e-wizycie po stronie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych będzie uczestniczył ekspert z ZUS oraz tłumacz języka ukraińskiego. Wirtualne spotkania obsługiwać będą pracownicy pięciu oddziałów ZUS, w tym  gorzowskiej placówki.  Z e-wizyty obywatel Ukrainy może skorzystać także w obecności własnego tłumacza. Taką informacje należy podać podczas rezerwacji e-wizyty.

Obywatele Ukrainy mogą także skorzystać ze specjalnej infolinii ZUS w sprawie świadczeń rodzinnych. Mają do nich prawo o osoby, które przybyły do Polski po 23 lutego tego roku w wyniku konfliktu zbrojnego.

Infolinia jest dostępna od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 18:00 pod numerem 22 444 02 55 (opłata według stawek operatorów). Pytania dotyczące świadczeń rodzinnych dla obywateli Ukrainy można też przesyłać mailem na adres UA@zus.pl