• Sprawdźcie, jakie darmowe atrakcje dla dzieci przygotowała gmina Słubice na czas ferii zimowych Gmina
  Sprawdźcie, jakie darmowe atrakcje dla dzieci przygotowała gmina Słubice na czas ferii zimowych
  Czytaj więcej
 • Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic Gmina
  Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic
  Czytaj więcej
 • Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym Gmina
  Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym odbędą się w Słubicach!
  Czytaj więcej
Gmina

Zostając wolontariuszem możesz pomóc innym

29 września 2021r.

Ośrodek Pomocy Społecznej, który prowadzi świetlicę socjoterapeutyczną na os. Świerkowym, szuka wolontariuszy. –  Nie trzeba wiele, wystarczy chcieć, być systematycznym i odpowiedzialnym w tym co się robi i poświęcić trochę czasu innym – mówi kierowniczka OPS Monika Cichecki. – Wolontariat w naszej placówce to przede wszystkim pomoc dzieciom: w nauce, odrabianiu lekcji, wyrównywaniu zaległości programowych, a tym samym: wspólna radosna zabawa, która sprawia przyjemność wychowankom i wolontariuszom, pomoc przy prowadzeniu zajęć programowych, realizowanie własnych pomysłów na zagospodarowanie czasu wolnego dzieciom – dodaje M. Cichecki.

Przypomnijmy. Świetlicę uruchomiła Gmina Słubice z myślą o dzieciach i młodzieży, potrzebujących wsparcia terapeutów i opiekunów. Na 380 mkw powierzchni urządzono sale do terapii i różnego rodzaju zajęć, salę konferencyjną i aneks kuchenny, a także część sanitarną, przeznaczoną również dla dzieci niepełnosprawnych. W placówce prowadzone są różnorodne zajęcia wychowawcze, terapeutyczne i artystyczne, które wspomagają rodziców w rozwiązywaniu indywidualnych problemów ich dzieci. 

900 tys. zł na tę inwestycję pochodziło z Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii.