• Gmina
  Zapraszamy na Przebojową Zimę w Mieście z Radiem ZET
  Czytaj więcej
 • Sprawdźcie, jakie darmowe atrakcje dla dzieci przygotowała gmina Słubice na czas ferii zimowych Gmina
  Sprawdźcie, jakie darmowe atrakcje dla dzieci przygotowała gmina Słubice na czas ferii zimowych
  Czytaj więcej
 • Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic Gmina
  Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic
  Czytaj więcej
 • Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym Gmina
  Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym odbędą się w Słubicach!
  Czytaj więcej
Gmina

Zgłębiali tajniki informatyki i języka sąsiada

24 czerwca 2021r.

W ramach projektów “Język sąsiada w Dwumieście” i “SpaceRegion”, Gmina Słubice we współpracy z frankfurckim instytutem badawczym IHP – Leibniz Institute for High Performance Microelectronics, zorganizowała warsztaty programowania.

Była to doskonała okazja, żeby poznać tajniki informatyki i podszlifować język.

Pierwsze spotkanie odbyło się 18 czerwca w Szkole Podstawowej nr 1 w Słubicach. Warsztat skierowany był przede wszystkim do osób, które chciały się nauczyć od podstaw programu Scratch. Okazało się, że niektórzy są w tej dziedzinie już specjalistami. – Byliśmy pod dużym wrażeniem zdolności uczestników i zaskoczyło nas jak szybko młodzi ludzie są w stanie “załapać” programowanie. Rosną nam naprawdę zdolni programiści – mówi koordynatorka projektu „Język sąsiada” Marta Łuczak. – Bardzo się cieszę, że tak wielu młodych ludzi zainteresowało się programowaniem i mam nadzieję, że kilka osób zainspirowaliśmy do tego, żeby pójść w przyszłości tą ścieżką edukacji – dodaje dr Krzysztof Piotrowski z IHP reprezentujący projekt SpaceRegion.
Oferta warsztatów Scratch spotkała się z dużym zainteresowaniem uczniów. Dlatego zorganizowaliśmy warsztat raz jeszcze, dla tych, dla których zabrakło miejsc w pierwszym terminie. Drugie spotkanie odbyło się 23 czerwca w Szkole Podstawowej nr 3 w Słubicach.
– Jak zawsze przy wydarzeniach w ramach projektu “Język sąsiada” nie zabrakło aspektu językowego. Jak tylko było to możliwe zapoznaliśmy uczestników ze słownictwem polskim i niemieckim pojawiającym się na zajęciach – mówi M. Łuczak.