• Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic Gmina
  Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic
  Czytaj więcej
 • Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym Gmina
  Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym odbędą się w Słubicach!
  Czytaj więcej
 • Funał WOŚP - aukcje Gmina
  Tych licytacji podczas WOŚP nie można przegapić!
  Czytaj więcej
Gmina

Zdobądź pieniądze z Programu Czyste Powietrze. Pomożemy Ci w tym!

27 października 2021r.

Przypominamy, że od połowy października działa w Urzędzie Miejskim w Słubicach punkt konsultacyjny dla osób, które chcą się starać o dofinansowanie m.in. kupna ekologicznego pieca do domu jednorodzinnego.

W ramach rządowego Programu Czyste Powietrze można otrzymać dotację – maksymalnie do 37 tys. zł na:

 • wymianę starych źródeł ciepła (pieców i kotłów na paliwa stałe) oraz zakup i montaż nowych źródeł ciepła, spełniających wymagania programu
 • docieplenie przegród budynku
 • wymianę stolarki okiennej i drzwiowej
 • instalację odnawialnych źródeł energii (kolektorów słonecznych i instalacji fotowoltaicznej)
 • montaż wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła

Dotacja może wynieść do 30 tys. zł dla podstawowego poziomu dofinansowania i 37 tys. zł dla podwyższonego poziomu dofinansowania. – Żeby ułatwić mieszkańcom sięgnięcie po te pieniądze uruchomiliśmy punkt konsultacyjny. Pracownicy gminy pomogą przy składaniu wniosku i rozliczeniu dotacji – mówi burmistrz Mariusz Olejniczak.

Punkt konsultacyjny znajduje się na parterze Urzędu Miejskiego (pokój nr 001) i jest czynny od poniedziałku do piątku, w godzinach 14.00 -16.00. Kontakt telefoniczny z osobą odpowiedzialną za prowadzenie punktu: 512 966 464.

Celem programu Czyste Powietrze jest zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych i poprawa jakości powietrza poprzez wymianę źródeł ciepła i poprawę efektywności energetycznej budynków mieszkalnych jednorodzinnych.

W celu pobrania i wypełnienia aktualnego formularza wniosku należy zarejestrować konto na portalu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze i się zalogować.

Link do strony głównej programu https://czystepowietrze.gov.pl

Przypominamy, że Gmina Słubice uruchomiła też własny program wsparcia dla osób, które chcą pozbyć się tzw. kopciuchów i wymienić je na ekologiczne piece. Adresatem gminnego programu są właściciele mieszkań, rządowy program skierowany jest do właścicieli domów.

Fot. Pixabay