• Gmina
  Zapraszamy na Przebojową Zimę w Mieście z Radiem ZET
  Czytaj więcej
 • Sprawdźcie, jakie darmowe atrakcje dla dzieci przygotowała gmina Słubice na czas ferii zimowych Gmina
  Sprawdźcie, jakie darmowe atrakcje dla dzieci przygotowała gmina Słubice na czas ferii zimowych
  Czytaj więcej
 • Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic Gmina
  Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic
  Czytaj więcej
 • Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym Gmina
  Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym odbędą się w Słubicach!
  Czytaj więcej
Gmina

Zawalczymy wspólnie o unijne pieniądze

1 lutego 2021r.

– Po raz kolejny spotkaliśmy się dziś z włodarzami ościennych gmin, żeby omówić ramy ponadlokalnej strategii działania i razem się starać o unijne pieniądze na lata 2021-2027 – mówi burmistrz Mariusz Olejniczak.

W listopadzie ub. roku burmistrz M. Olejniczak zaprosił do słubickiego magistratu włodarzy Kostrzyna nad Odrą, Cybinki, Rzepina, Ośna Lubuskiego, Górzycy i Słońska, co zaowocowało podpisaniem listu intencyjnego o współpracy. Mając świadomość wyzwań rozwojowych, jakie będą stały przed samorządami w nowej perspektywie finansowej Unii Europejskiej na lata 2021-2027 oraz zauważając szanse jakie daje współdziałanie na poziomie lokalnym i regionalnym list podpisali: burmistrz Słubic Mariusz Olejniczak, dr Andrzej Kunt, burmistrz Kostrzyna nad Odrą, Marek Kołodziejczyk, burmistrz Cybinki, Sławomir Dudzis, burmistrz Rzepina, Stanisław Kozłowski, burmistrz Ośna Lubuskiego, a także wójt Górzycy Robert Stolarski i Janusz Krzyśków, wójt Słońska.

Już wówczas włodarze wskazali, że chcą działać razem w możliwie szerokim zakresie, w szczególności w dziedzinie edukacji, kultury i dziedzictwa kulturowego, turystyki i sportu, ochrony środowiska, infrastruktury społecznej i zdrowotnej, a także współpracy transgranicznej.

Podczas dzisiejszego spotkania, przedstawicieli gmin, rozmowy toczyły się wokół szczegółów związanych z ponadlokalną strategią i przepisów, które umożliwiają tworzenie tego typu dokumentów.