• Spotkanie z Krzysztofem Zanussim Gmina
  Spotkanie z Krzysztofem Zanussim w Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury
  Czytaj więcej
 • Głosujmy na przedszkole Dzieci
  Głosujmy na przedszkole “Jarzębinka”! Pomóżmy przedszkolakom wygrać ogródek warzywny
  Czytaj więcej
 • Urząd Stanu Cywilnego i Spraw Obywatelskich będzie obsługiwał interesantów w systemie kolejkowym - przez biletomat Gmina
  Urząd Stanu Cywilnego i Spraw Obywatelskich będzie obsługiwał interesantów w systemie kolejkowym
  Czytaj więcej
 • Otwarcie boisk w Kunowicach Dzieci
  Hura! Teren przy szkole w Kunowicach zagospodarowany. Jest gdzie poćwiczyć!
  Czytaj więcej
Gmina

Zapraszamy na wernisaż wystawy Thomasa Hellingera “Obraz między przestrzeniami”

28 lutego 2023r.

W piątek 3 marca o godz. 18.00 w Galerii Okno odbędzie się wernisaż wystawy Thomasa Hellingera. Punktem wyjścia prac, które będzie można obejrzeć na wystawie, są zdjęcia architektury miejskiej i krajobrazu podkreślające zjawiska światła i cienia.

O wystawie

Nawarstwianie fragmentów zdjęć, lustrzane odbicie motywów oraz praca z formami negatywowymi i pozytywowymi tworzy przestrzeń obrazową, która wymyka się jednoznacznie rozpoznawalnej strukturze przestrzennej, a która zafascynowała Thomasa Hellingera. Jego obrazy ilustrują subiektywne, wielowarstwowe spojrzenie na architekturę miejską i krajobraz.

Proces tworzenia artysty nie jest więc przedstawianiem rzeczy i kontekstów tak, jak się je postrzega, ale przebiega w przeciwnym kierunku: działania malarskie nakładają na siebie fragmenty zdjęć, tworząc w ten sposób nowe obrazy, które nigdy nie staną się obrazami malarskimi, ale – w swojej wyabstrahowanej formie – odnoszą się do aspektu czasu w percepcji.

O autorze

Thomas Hellinger urodził się w 1956 roku w Konstancji. Od 2002 roku mieszka w Dreźnie i tam pracuje. W latach 1977–1981 studiował na Akademii Sztuk Pięknych w Monachium pod okiem Hansa Baschanga. W 1984 roku ukończył studia malarskie w berlińskiej Wyższej Szkole Sztuk Pięknych pod kierownictwem Raimunda Girkego. Dzięki stypendium DAAD, w latach 1985–1986 ukończył studia podyplomowe w Ontario College of Art and Design w Toronto. Po otrzymaniu Bawarskiej Nagrody Wsparcia Sztuki w 1990 roku, dzięki stypendium Rządu Krajowego Bawarii mógł w latach 1991–1992 pracować w Nowym Jorku (przez miesięcy). W latach 1993–1999 był asystentem Hansa Baschanga na Akademii Sztuk Pięknych w Monachium, a od 1999 roku pracuje jako wykładowca na różnych uczelniach wyższych. Oprócz malarstwa, od 2016 roku zajmuje się techniką druku – algrafią. Ma na swoim koncie liczne wystawy w kraju i za granicą.