• Spotkanie z Krzysztofem Zanussim Gmina
  Spotkanie z Krzysztofem Zanussim w Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury
  Czytaj więcej
 • Głosujmy na przedszkole Dzieci
  Głosujmy na przedszkole “Jarzębinka”! Pomóżmy przedszkolakom wygrać ogródek warzywny
  Czytaj więcej
 • Urząd Stanu Cywilnego i Spraw Obywatelskich będzie obsługiwał interesantów w systemie kolejkowym - przez biletomat Gmina
  Urząd Stanu Cywilnego i Spraw Obywatelskich będzie obsługiwał interesantów w systemie kolejkowym
  Czytaj więcej
 • Otwarcie boisk w Kunowicach Dzieci
  Hura! Teren przy szkole w Kunowicach zagospodarowany. Jest gdzie poćwiczyć!
  Czytaj więcej
Gmina

Zapraszamy na rowerową wycieczkę do winnic nad Odrą

30 lipca 2020r.

Polsko-Niemiecka Informacja Turystyczna we Frankfurcie nad Odą, we współpracy z gminą Słubice, organizuje 9 sierpnia wycieczkę rowerową do regionalnej winnicy w Pillgram, gdzie będzie okazja poznać historię i tradycje winiarstwa w naszym regionie.

 

Rowerzyści wyruszą o 11.00 spod siedziby Polsko-Niemieckiej Informacji Turystycznej, która się mieści w Domu Bolfrasa, obok frankfurckiego ratusza. Do przejechania będą mieć ok. 30 km. – W trakcie tej wycieczki przybliżymy historię i tradycję winiarstwa w naszym regionie, a także winnicę prowadzoną przez Matthiasa i Marcela Jahnke oraz Steffena i Holgera Lehmann w Jakobsdorf/Pillgram – zapowiada Aneta Szcześniewicz z Informacji Turystycznej.

Udział w wycieczce jest bezpłatny, ale ilość miejsc jest ograniczona. W związku z obostrzeniami związanymi z pandemią koronowirusa konieczne jest wcześniejsze zgłoszenie w formie mailowej: Info@tourismus-ffo.de lub osobiście w siedzibie Informacji Turystycznej.

Wycieczka jest organizowana w  ramach projektu finansowanego przez Euroregion Pro Europa Viadrina. W planach jest więcej tego typu spotkań. – W najbliższych miesiącach wspólnie z mieszkańcami Frankfurtu i Słubic planujemy przejechać kilka tras rowerowych we Frankfurcie nad Odrą, Słubicach i okolicy. W projekcie przewidziane zostało również stworzenie mapy z trasami rowerowymi, a także pieszymi po Dwumieście i okolicach oraz przewodnika z tematycznymi trasami pieszymi – zapowiada A. Szcześniewicz. Znajda się tam informacje o miejscach do rekreacji, historii kolejnictwa, gotyku ceglanym, śladach pisarzy i twórców literackich pozostawionych w regionie.

Warto już też rezerwować sobie sobotę, 22 sierpnia, kiedy odbędzie się kolejna wycieczka rowerowa po parkach i terenach zielonych Frankfurtu nad Odrą i Słubic. – Odwiedzimy m.in. stadion w Słubicach, place i parki, a po niemieckiej stronie zawitamy do ogrodu botanicznego, parku Kleista, na wyspę Kozi Ostrów czy parku Lenne – zachęca A. Szcześniewicz. Do przejechania będzie ok. 15 km. Udział także jest bezpłatny.

Start: Polsko Niemiecka Informacja Turystyczna we Frankfurcie nad Odrą, godz. 15.00.

Zasady rezerwacji są takie same jak w przypadku pierwszej wycieczki.

Kolejne wycieczki będą we wrześniu i październiku. Będziemy o nich informować na bieżąco.