• Zdjęcie z Urzędu Miasta Szostka Gmina
  Apel o pomoc dla miasta partnerskiego Szostka na Ukrainie
  Czytaj więcej
 • Gmina
  Zapraszamy na bożonarodzeniowy jarmark!
  Czytaj więcej
 • 1 grudnia rozpoczynamy Aktywny Kalendarz Adwentowy Gmina
  Ależ to będzie piękny czas. Sprawdźcie nasz Aktywny Kalendarz Adwentowy!
  Czytaj więcej
Gmina

Zapraszamy na rowerową wycieczkę do winnic nad Odrą

30 lipca 2020r.

Polsko-Niemiecka Informacja Turystyczna we Frankfurcie nad Odą, we współpracy z gminą Słubice, organizuje 9 sierpnia wycieczkę rowerową do regionalnej winnicy w Pillgram, gdzie będzie okazja poznać historię i tradycje winiarstwa w naszym regionie.

 

Rowerzyści wyruszą o 11.00 spod siedziby Polsko-Niemieckiej Informacji Turystycznej, która się mieści w Domu Bolfrasa, obok frankfurckiego ratusza. Do przejechania będą mieć ok. 30 km. – W trakcie tej wycieczki przybliżymy historię i tradycję winiarstwa w naszym regionie, a także winnicę prowadzoną przez Matthiasa i Marcela Jahnke oraz Steffena i Holgera Lehmann w Jakobsdorf/Pillgram – zapowiada Aneta Szcześniewicz z Informacji Turystycznej.

Udział w wycieczce jest bezpłatny, ale ilość miejsc jest ograniczona. W związku z obostrzeniami związanymi z pandemią koronowirusa konieczne jest wcześniejsze zgłoszenie w formie mailowej: Info@tourismus-ffo.de lub osobiście w siedzibie Informacji Turystycznej.

Wycieczka jest organizowana w  ramach projektu finansowanego przez Euroregion Pro Europa Viadrina. W planach jest więcej tego typu spotkań. – W najbliższych miesiącach wspólnie z mieszkańcami Frankfurtu i Słubic planujemy przejechać kilka tras rowerowych we Frankfurcie nad Odrą, Słubicach i okolicy. W projekcie przewidziane zostało również stworzenie mapy z trasami rowerowymi, a także pieszymi po Dwumieście i okolicach oraz przewodnika z tematycznymi trasami pieszymi – zapowiada A. Szcześniewicz. Znajda się tam informacje o miejscach do rekreacji, historii kolejnictwa, gotyku ceglanym, śladach pisarzy i twórców literackich pozostawionych w regionie.

Warto już też rezerwować sobie sobotę, 22 sierpnia, kiedy odbędzie się kolejna wycieczka rowerowa po parkach i terenach zielonych Frankfurtu nad Odrą i Słubic. – Odwiedzimy m.in. stadion w Słubicach, place i parki, a po niemieckiej stronie zawitamy do ogrodu botanicznego, parku Kleista, na wyspę Kozi Ostrów czy parku Lenne – zachęca A. Szcześniewicz. Do przejechania będzie ok. 15 km. Udział także jest bezpłatny.

Start: Polsko Niemiecka Informacja Turystyczna we Frankfurcie nad Odrą, godz. 15.00.

Zasady rezerwacji są takie same jak w przypadku pierwszej wycieczki.

Kolejne wycieczki będą we wrześniu i październiku. Będziemy o nich informować na bieżąco.