• Gmina
  Zapraszamy na Przebojową Zimę w Mieście z Radiem ZET
  Czytaj więcej
 • Sprawdźcie, jakie darmowe atrakcje dla dzieci przygotowała gmina Słubice na czas ferii zimowych Gmina
  Sprawdźcie, jakie darmowe atrakcje dla dzieci przygotowała gmina Słubice na czas ferii zimowych
  Czytaj więcej
 • Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic Gmina
  Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic
  Czytaj więcej
 • Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym Gmina
  Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym odbędą się w Słubicach!
  Czytaj więcej
Gmina

Zapraszamy na niedzielne morsowanie w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

25 stycznia 2023r.

Burmistrz Słubic Mariusz Olejniczak wraz z Mariuszem Dubackim zapraszają do Ośna Lubuskiego na wspólne morsowanie za wrzutkę do puszki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! Będziemy morsować w niedzielę 29 stycznia o godzinie 9.00. Bądźcie z nami!

Niedzielne wydarzenia inaugurujące 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Słubicach rozpoczną się od porannego morsowania w Ośnie Lubuskim. Później zapraszamy do Słubickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Tam, od godziny 11.00, na lodowisku rozpocznie się półtoragodzinna tercja za wrzutkę do puszki – przy muzyce, z ciepłą herbatą, kawą oraz ze słodkim poczęstunkiem.

O tej samej porze, na terenie SOSiR-u będzie można poćwiczyć na Driving Range’u i poznać tajniki gry w minigolfa. 

O godzinie 12.00 z płyty Stadionu Olimpijskiego wystartuje bieg “Policz się z cukrzycą”, który od 17 lat towarzyszy finałowym wydarzeniom Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. To akcja mająca na celu promocję zdrowego i aktywnego trybu życia oraz zwrócenie uwagi na chorobę cywilizacyjną, jaką jest cukrzyca. Bieg jest w pełni charytatywny – za wszystkie zebrane środki z pakietów startowych zostaną zakupione pompy insulinowe dla kobiet w ciąży. Do biegu można dołączyć także przed samym startem – wrzucić cegiełkę do puszki WOŚP-u i ruszyć z grupą pozostałych uczestników.

Meta będzie znajdowała się przy Collegium Polonicum – tam na biegaczy będzie czekał poczęstunek, w tym ciepła herbata, kawa, ciasto i chleb ze smalcem. Dodatkowymi atrakcjami będą muzyka na żywo oraz możliwość jazdy na quadzie OSP.

Po biegu, około godziny 13.00, zapraszamy do auli Collegium Polonicum, gdzie będą odbywały się licytacje, koncerty lokalnych artystów i zajęcia z udzielania pierwszej pomocy. Nie zabraknie też dobrego jedzenia za wrzutkę do puszki.

O godzinie 20.00 odbędzie się światełko do nieba. Tym razem serce WOŚP-u powstanie z samochodów, a światło popłynie z ich reflektorów. Dzięki transmisji telewizji HTS Słubice, będziemy mogli oglądać to wydarzenie na żywo, na telebimie, w auli Collegium Polonicum.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra w tym roku pod hasłem “Chcemy wygrać z sepsą! Finał dla wszystkich – małych i dużych!”. Zapraszamy wszystkich mieszkańców naszej gminy do wzięcia udziału w tegorocznych wydarzeniach towarzyszących 31. Finałowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.