• Zdjęcie z Urzędu Miasta Szostka Gmina
  Apel o pomoc dla miasta partnerskiego Szostka na Ukrainie
  Czytaj więcej
 • Gmina
  Zapraszamy na bożonarodzeniowy jarmark!
  Czytaj więcej
 • 1 grudnia rozpoczynamy Aktywny Kalendarz Adwentowy Gmina
  Ależ to będzie piękny czas. Sprawdźcie nasz Aktywny Kalendarz Adwentowy!
  Czytaj więcej
Gmina

Zapraszamy na bezpłatne rejsy po Odrze i zwiedzanie Dwumiasta z perspektywy rzeki

22 czerwca 2020r.
Polsko- Niemiecka Informacja Turystyczna zaprasza do zwiedzania Frankfurtu nad Odrą i Słubic podczas serii bezpłatnych wycieczek krajoznawczych, rowerowych i rejsów statkiem po Odrze.Pierwsza już w najbliższą sobotę.

 
– W trakcie wycieczek zachęcamy do opuszczenia znanych ścieżek i próby odkrycia nowych, często nieznanych, a równie atrakcyjnych miejsc Europejskiego Dwumiasta – podkreśla Aneta Szcześniewicz z Polsko-Niemieckiej Informacji Turystycznej we Frankfurcie nad Odrą. – Tym razem skoncentrujemy się na rzece, ponieważ we Frankfurcie i Słubicach- Odra jest wszechobecna. Nieważne czy ulica Nadodrzańska, Promenada nad Odrą, nadodrzańskie miasto, teren czy gazeta wszędzie pojawia się temat rzeki. Również Uniwersytet Europejski, Muzeum Historii Miasta, Euroregion i wiele innych instytucji odnosi się w swojej oficjalnej nazwie do Odry. „Viadrina” oznacza nic innego jak ” położone, znajdujące się nad Odrą” – dodaje.
 
W trakcie sobotniego rejsu organizatorzy postarają się odpowiedzieć na pytania dotyczące znaczenia Odry w teraźniejszości oraz tego, jaką rolę odgrywała w średniowieczu. – Pokażemy inne jej oblicza jako rzeki handlowej, cudu natury, miejsca spotkań, meandrującej wstęgi na pograniczu śląsko-morawskim czy szerokiego nurtu z wieloma dopływami na Pomorzu Zachodnim.
Rejs pozwoli przybliży uczestnikom cały odcinek Odry, od źródła na Morawach Czeskich przez Górny i Dolny Śląsk, pogranicze brandenbursko-lubuskie, aż po Szczecin na Pomorzu.
 
 
Start: 27.06.2020, port przy Holzmarkt statek„Onkel Helmut/ Wuj Helmut“
rejs ze zwiedzaniem w wersji polskiej: godz. 14:30-15.30
rejs ze zwiedzaniem w wersji niemieckiej: godz. 13:00-14.00
 
Uczestnictwo jest bezpłatne. Aby zapewnić turystom odpowiednie warunki wynikające z wymogów pandemii ilość miejsc została ograniczona. W związku z tym KONIECZNE jest wcześniejsze zgłoszenie uczestnictwa na adres: info@tourismus-ffo.de lub bezpośrednio w informacji turystycznej Große Oderstr. 29, 15230 Frankfurt(Oder)
 
Oferta wycieczek realizowana jest w ramach projektu “Przewodnik i mapa rowerowa Frankfurt nad Odrą/Słubice”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej Programu Współpracy INTERREG V A Brandenburgia – Polska 2014-2020 w ramach Funduszu Małych Projektów (FMP) w Euroregionie PRO EUROPA VIADRINA