• Gmina
  Zapraszamy na Przebojową Zimę w Mieście z Radiem ZET
  Czytaj więcej
 • Sprawdźcie, jakie darmowe atrakcje dla dzieci przygotowała gmina Słubice na czas ferii zimowych Gmina
  Sprawdźcie, jakie darmowe atrakcje dla dzieci przygotowała gmina Słubice na czas ferii zimowych
  Czytaj więcej
 • Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic Gmina
  Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic
  Czytaj więcej
 • Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym Gmina
  Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym odbędą się w Słubicach!
  Czytaj więcej
Gmina

Zapraszamy na 2. Mikołajkowy Bieg Rodzinny

27 listopada 2020r.

Lubusz Słubice i SOSiR zapraszają mieszkańców do udziału w drugiej edycji Mikołajkowego Biegu Rodzinnego. Choć sytuacja pandemiczna jest niepewna, to organizatorzy zapewniają, że impreza się odbędzie – w formie biegowej lub spacerowej.

Imprezę zaplanowano 5 grudnia o godz. 11:00. Na chwile obecną przepisy zakazujące organizacji tego typu wydarzeń obowiązują do 29 listopada. Kierownictwo SOSiRu ma jednak nadzieję, że nie zostaną przez rząd przedłużone i będzie możliwość przeprowadzenia biegu.

Dlatego zostały uruchomione zapisy. Zgłaszać się można drogą elektroniczną na stronie www.maratonczykpomiarczasu.pl. Zapisy będą też prowadzone w dniu zawodów. Limit uczestników wynosi 250 osób / 125 rodzin.

Sam bieg będzie polegać na zaliczeniu przez dwie osoby z jednej rodziny dystansu 2020 metrów. Trasa będzie prowadzić ulicami wokół placów: Bohaterów, Wolności i Jana Pawła II.

Podobnie jak podczas pierwszej edycji, w biegu nie liczy się rywalizacja i kto pierwszy dotrze do mety, ale sam udział. Nie będzie pomiaru czasu, tempo ma być rekreacyjne, a pamiątkowe statuetki otrzymają wszyscy uczestnicy.

A co, jeśli przepisy sanitarne nie pozwolą na przeprowadzenie biegu? Wtedy zmieni się formuła imprezy. – Mamy alternatywne rozwiązanie w postaci rodzinnego spaceru. Będziemy puszczać uczestników w odstępach czasowych, aby nie mieli ze sobą kontaktu – wyjaśnia Krzysztof Murdza, prezes SOSiR.

Zachęcamy do śledzenia bieżących doniesień w sprawie organizacji imprezy. Aktualne informacje można znaleźć na stronie www.sosirslubice.pl.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Mariusz Olejniczak, burmistrz Słubic.

Fot. Slubice24.pl