• Gmina
  Zapraszamy na Przebojową Zimę w Mieście z Radiem ZET
  Czytaj więcej
 • Sprawdźcie, jakie darmowe atrakcje dla dzieci przygotowała gmina Słubice na czas ferii zimowych Gmina
  Sprawdźcie, jakie darmowe atrakcje dla dzieci przygotowała gmina Słubice na czas ferii zimowych
  Czytaj więcej
 • Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic Gmina
  Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic
  Czytaj więcej
 • Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym Gmina
  Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym odbędą się w Słubicach!
  Czytaj więcej
Gmina

Zapraszamy do zagrody św. Mikołaja w polsko-niemieckiej krainie bajek

2 grudnia 2020r.

Wielopokoleniowe projekty świąteczne należą już do tradycji ARLE gGmbH. Również w tym roku zostały przygotowane oferty, które wprowadzą Dwumiasto Słubice i Frankfurt nad Odrą w świąteczną atmosferę. “Ze względu na trwającą pandemię nie będzie możliwe zorganizowanie dużych tradycyjnych wydarzeń takich jak kolacja bożonarodzeniowa i kolędowanie z polsko-niemieckim chórem “Kukuleczki’s”. W zamian za to opracowaliśmy inne formaty, które w tym roku pozwolą na bezdotykowe, ale interaktywne spotkania” – mówi Christa Moritz, prezes ARLE gGmbH.

 

Na uczestników czekają m.in. dwujęzyczne filmy z instrukcją wykonania rękodzieła lub online kurs robienia pierników. Wszystkie filmy oraz informacje o planowanych wydarzeniach można znaleźć na stronie internetowej ARLE (www.arle-ffo.de) lub na miejscu w cityTREFF bez granic – Slubicer Str. 8 we Frankfurcie nad Odrą.

 

“Aspekt interaktywny jest dla nas szczególnie ważny. W godzinach otwarcia cityTREFF można odebrać materiały do wykonania rękodzieła z instrukcjami, w ten sposób chcemy dotrzeć również do osób, które nie mają dostępu do Internetu. Okno wystawowe CityTREFF w Polsko-Niemieckim Punkcie Współpracy na rzecz Seniorów przy Slubicer Straße 8 ozdobione jest kalendarzem adwentowym z informacjami o aktualnych wydarzeniach lub małymi niespodziankami na każdy grudniowy dzień” – wyjaśnia Adrianna Rosa-Zarzycka, koordynatorka polsko-niemieckich projektów w ARLE GGmbH.

Świąteczny projekt, a tym samym również salon św. Mikołaja w cityTREFF zostanie oficjalnie otwarty  5 grudnia między 15:30 a 17:00. Wszystkie dzieci i dorośli są zaproszeni tego dnia do spotkania się z Mikołajem i jego elfami przez witrynę sklepową, czekają na nich również drobne upominki.

Na Frankfurckiej Magistrali znajduje się polsko-niemiecka kraina bajek. Rodziny, przedszkola i szkoły zapraszamy do oglądania bajkowych figur i chatek oraz wzięcia udziału w oprowadzaniu po bajkowym świecie. W ramach tegorocznego projektu powstały nowe obrazy, a wśród nich między innymi wieża Roszpunki, którą “wyczarował” ÜAZ Bauwirtschaft Frankfurt nad Odrą pod kierownictwem szefa zakładu stolarstwa pana Wienke. Powstała ona częściowo ze starych chatek bożonarodzeniowych i uzupełniła znany już z zeszłego roku domek z piernika z sową i kotem. Wieża Roszpunki została pomalowana przez regionalnego artystę Wolframa-Wernera Kipscha. Do krainy bajek dołączyły również cztery nowe postacie, które po raz pierwszy zostały pomalowane przez seniorów – członków zespołu organizacyjnego cityTREFF bez granic.

Oprowadzanie po krainie bajek przygotowane będzie również w formie filmu, zachęcając dzieci, rodzin i przedszkola do spaceru po Magistrali i do interakcji z bajkowymi postaciami.

 

Projekt ” Zagroda św. Mikołaja w polsko-niemieckiej krainie bajek ” dofinansowana jest z Funduszu Małych Projektów (FMP) w Euroregionie PRO EUROPA VIADRINA w ramach Programu Współpracy INTERREG V A Polska-Brandenburgia 2014-2020, finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR).

Źródło: ARLE