• Otwarcie boisk w Kunowicach Dzieci
    Hura! Teren przy szkole w Kunowicach zagospodarowany. Jest gdzie poćwiczyć!
    Czytaj więcej
  • Dzieci
    Ruszyła rekrutacja do gminnych przedszkoli. Ile miejsc jest w placówkach?
    Czytaj więcej
Gmina

Zagłosuj na pomysły na wspólną przestrzeń miejską Słubic i Frankfurtu nad Odrą

14 marca 2023r.

Dzięki dofinansowaniu Fundacji im. Roberta Boscha, Gmina Słubice i Frankfurt nad Odrą będą wprowadzać w życie pomysły mieszkańców na wspólną przestrzeń miejską – tak, by była ona bardziej atrakcyjna. Zachęcamy do udziału w ankiecie.

Jak powinny wyglądać transgraniczne spacery po mieście? Jaki temat należy podjąć na wspólnych warsztatach ekologicznych? Gdzie w naszych miastach postawić stoły z miejscami do siedzenia? Na te i na inne pytania można odpowiedzieć w ankiecie, której celem jest poznanie zdania mieszkańców Frankfurtu nad Odrą i Słubic na temat wybranych zagadnień dotyczących przestrzeni miejskiej obu miast.

Ankieta dostępna jest tutaj.

Głosować można do 31 marca. Pomysły mieszkańców będą realizowane w latach 2023-2025. Jeśli mają Państwo inne pomysły lub sugestie, prosimy o kontakt na adres: kooperationszentrum@frankfurt-oder.de.

Zagłosować można także:

– w Fundacji na rzecz Collegium Polonicum, ul. Kościuszki 1, w sali 209,

– w City-Treff Without Borders – Bez granic, ARLE gGmbH, Słubicer Straße 8,

– w Starostwie Powiatowym „Śródmieście – Beresinchen”, MIKADO, Franz-mehring-Strasse 20, w pokoju 209,

– za pośrednictwem platformy obywatelskiej Frankfurtu nad Odrą – link tutaj,

– w aplikacji Frankfurt App, dostępnej bezpłatnie w sklepie Google Play i Apple Store.

Propozycje tematów ankiety powstały w trakcie I Pikniku Obywatelskiego Frankfurtu nad Odrą i Słubic, który odbył się we wrześniu 2022 roku. Drugi wspólny piknik obywatelski odbędzie się 12 maja 2023 roku na Placu Sybiraków w Słubicach.

Piknik Obywatelski oraz realizacja pomysłów na wspólną przestrzeń miejską są dofinansowane przez Fundację im. Roberta Boscha w ramach programu Common Ground 2022-2025.

Więcej informacji na temat projektu Common Ground Fundacji im. Roberta Boscha, Słubicko-Frankfurckiego Pikniku Obywatelskiego oraz transgranicznych planów urbanistycznych Dwumiasta Frankfurt-Słubice, można znaleźć na stronie Słubicko-Frankfurckiego Centrum Kooperacji / Frankfurt (Oder) pod linkiem www.frankfurt-oder.de.