• Gmina
  Zapraszamy na Przebojową Zimę w Mieście z Radiem ZET
  Czytaj więcej
 • Sprawdźcie, jakie darmowe atrakcje dla dzieci przygotowała gmina Słubice na czas ferii zimowych Gmina
  Sprawdźcie, jakie darmowe atrakcje dla dzieci przygotowała gmina Słubice na czas ferii zimowych
  Czytaj więcej
 • Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic Gmina
  Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic
  Czytaj więcej
 • Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym Gmina
  Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym odbędą się w Słubicach!
  Czytaj więcej
Gmina

Zaczynamy przebudowę ul. Kopernika. Burmistrz podpisał umowę z wykonawcą!

8 lutego 2022r.

Jako pierwsze przebudowane zostanie skrzyżowanie przy ul. Mickiewicza i Kopernika, następnie zmodernizowany będzie 400- metrowy odcinek drogi, od skrzyżowania do ostatniego budynku przed przedszkolem Jarzębinka. Ale to nie wszystko.

– Przebudujemy też kanalizację deszczową, chodniki, zjazdy na posesje, przy drodze staną nowe, energooszczędne lampy, powstaną nowe miejsca parkingowe i zbudujemy bezpieczne przejście dla pieszych – wylicza burmistrz Mariusz Olejniczak. Dodaje, że przebudowa ul. Kopernika to bardzo duża inwestycja dlatego podzieliliśmy ją na dwa etapy. Pierwszy rusza lada moment i potrwa do października. – Dziś podpisałem umowę z wykonawcą, naszą lokalną firmą Eurokop Invest – mówi burmistrz.  – Wiem, że mieszkańcy bardzo czekają na tę inwestycję i cieszę się, że stan ul. Kopernika diametralnie się zmieni – dodaje. 

Burmistrz podkreśla też, że poprawi się poziom bezpieczeństwa na drodze, bo z myślą o pieszych na drodze, przy skrzyżowaniu ul. Kopernika z Wawrzyniaka, zbudowane będzie tzw. wyniesione przejście dla pieszych. Miejsce to zostanie oświetlone, a wcześniejsze znaki uprzedzą kierowców, że muszą zwolnić. Podwyższone przejścia dla pieszych stosowane są w wielu miastach dzięki połączeniu zalet progu zwalniającego i przejścia dla pieszych w jednym.

Na pierwszy etap prac przy ul. Kopernika gmina przeznaczy 5,1 mln zł. – Na razie pieniądze zarezerwowaliśmy w swoim budżecie, ale już w ubiegłym roku złożyliśmy wniosek o 50 proc. dofinansowanie tej inwestycji z rządowego funduszu rozwoju dróg. Czekamy na rozstrzygnięcie – mówi burmistrz.

Już teraz prosi też mieszkańców o wyrozumiałość, bo przebudowa ulicy Kopernika wiązać się będzie z utrudnieniami w ruchu. – Na bieżąco będziemy informować o planowanych pracach, ograniczeniach i wyznaczonych objazdach, żeby ta inwestycja była jak najmniej uciążliwa dla mieszkańców – zapowiada burmistrz.

Cała ulica Kopernika ma ok. 950 metrów. Przebudowa drugiego odcinka drogi jest zaplanowana na przyszły rok.

Na zdjęciu burmistrz Mariusz Olejniczak z szefem firmy Eurokop Invest Mariuszem Prażanowskim.

Podpisanie umowy na przebudowę ul. Kopernika Podpisanie umowy na przebudowę ul. Kopernika Podpisanie umowy na przebudowę ul. Kopernika