• Gmina
  Zapraszamy na Przebojową Zimę w Mieście z Radiem ZET
  Czytaj więcej
 • Sprawdźcie, jakie darmowe atrakcje dla dzieci przygotowała gmina Słubice na czas ferii zimowych Gmina
  Sprawdźcie, jakie darmowe atrakcje dla dzieci przygotowała gmina Słubice na czas ferii zimowych
  Czytaj więcej
 • Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic Gmina
  Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic
  Czytaj więcej
 • Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym Gmina
  Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym odbędą się w Słubicach!
  Czytaj więcej
Gmina

Zachęcamy do udziału w Dniu Otwartym we frankfurckim IHP

13 września 2021r.

Jak powstają mikrochipy? Co potrafią nowoczesne czujniki? Jakich zawodów można nauczyć się  w środowisku naukowym? Odpowiedzi na te pytania i wiele innych informacji udzielą pracownicy Instytutu Leibniza dla innowacyjnej mikroelektroniki, 18 września 2021 r.

 

Od godziny 16.00 do 20.00 prezentowane będą aktualne projekty badawcze, a także odbywać się będą wycieczki 360°. Podczas zwiedzania Cleanroomu, po raz pierwszy będzie można również zobaczyć nowobudowaną, otwartą w 2021 roku część tego obiektu. Program będzie dwujęzyczny, w języku niemieckim i polskim.

Wernisaż odbędzie się na terenie zewnętrznym przed głównym wejściem do IHP.  O 16:30 rozpocznie się uniwersytet dziecięcy. Aby wspólnie z dziećmi zająć się tematem “latania”, zostaną zbudowane różne obiekty latające i zbadane pod kątem ich właściwości lotnych. Kolejnym punktem dnia będzie wręczenie nagród Fundacji “Przyjaciele IHP e.V.” o godz. 19.00. W przypadku złej pogody, te części programu odbędą się wewnątrz budynku.

Dostęp do wnętrza IHP jest możliwy na podstawie przepisów 3G dotyczących Covid (zaszczepiony, ozdrowieniec lub z aktualnym negatywnym wynikiem testu). Ponadto, wymagane jest korzystanie z aplikacji Luca. Na zwiedzających czekają liczne stoiska informacyjne. Oprócz bieżących projektów badawczych, na przykład dotyczących szybkiego Internetu, wykorzystania czujników w badaniach nad różnorodnością biologiczną i rolnictwem, zaprezentowane zostaną również możliwości odbycia praktyk zawodowych w naszym Instytucie. IHP zaprezentuje się jako pracodawca przyjazny rodzinie, dbający o zdrowie swoich pracowników oraz promujący działania pro-społeczne, takie jak coroczna wystawa fotograficzna “Spojrzenia na świat”. Dzień zakończy się małym pokazem świetlnym i laserowym.

 

Zgłoszenia prosimy kierować na adres: marta.luczak@slubice.pl

 

Spotykamy się 18 września o 15:40 przed budynkiem Instytutu.

 

Technologiepark Ostbrandenburg,

Im Technologiepark 25,

15236 Frankfurt (Oder), Niemcy

Dalsze informacje dostępne są na stronie

www.ihp-microelectronics.com/de/veranstaltungen/detail/tag-der-offenen-tuer

oraz www.facebook.com/events/284148616852362/

 

Rzut oka na laboratoria: W sali wykładowej prezentowane będą w 360° wycieczki po laboratoriach, do których w innych warunkach nie ma dostępu. Wśród nich znajduje się przedstawione na zdjęciu laboratorium nano.                                     © IHP/Gerd Markert

 

O IHP:

IHP jest instytutem należącym do Wspólnoty Leibniza i prowadzi badania nad systemami krzemowymi, układami i technologiami wysokich częstotliwości oraz nowymi materiałami. Opracowywane są również innowacyjne rozwiązania dla bezprzewodowej i szerokopasmowej komunikacji, lotnictwa, lotów kosmicznych, biotechnologii, medycyny, przemysłu samochodowego, bezpieczeństwa oraz automatyki przemysłowej. W IHP zatrudnionych jest ok. 350 osób. IHP dysponuje linią pilotażową dla opracowywania i wykonania bardzo szybkich układów w technologii 0,13/0,25 µm-SiGe BiCMOS. Linia ta znajduje się w Cleanroomie klasy 3 wg. DIN EN ISO 14644-1 o powierzchni 1500 m².

 

www.ihp-microelectronics.com