• Spotkanie z Krzysztofem Zanussim Gmina
  Spotkanie z Krzysztofem Zanussim w Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury
  Czytaj więcej
 • Głosujmy na przedszkole Dzieci
  Głosujmy na przedszkole “Jarzębinka”! Pomóżmy przedszkolakom wygrać ogródek warzywny
  Czytaj więcej
 • Urząd Stanu Cywilnego i Spraw Obywatelskich będzie obsługiwał interesantów w systemie kolejkowym - przez biletomat Gmina
  Urząd Stanu Cywilnego i Spraw Obywatelskich będzie obsługiwał interesantów w systemie kolejkowym
  Czytaj więcej
 • Otwarcie boisk w Kunowicach Dzieci
  Hura! Teren przy szkole w Kunowicach zagospodarowany. Jest gdzie poćwiczyć!
  Czytaj więcej
Gmina

Za nami Złote Gody 2023 – moc życzeń i emocji

27 lutego 2023r.

Ponowne złożenie przysięgi małżeńskiej, wręczenie medali przyznanych przez prezydenta, ujmujący program artystyczny i część bankietowa – 24 lutego świętowaliśmy 50-lecie pożycia małżeńskiego 25 par z naszej gminy. To był dzień pełen pięknych chwil.

Uroczystość Złotych Godów jest okazją do podkreślenia wyjątkowego jubileuszu – 50 lat wspólnej drogi małżeńskiej tych osób, które rok wcześniej obchodziły tę rocznicę. Tym razem do Collegium Polonicum zaproszono 28 par, które doświadczyły w życiu szczęścia długoletniego pożycia małżeńskiego. Na ceremonię Złotych Godów dotarło 25 par wraz z rodzinami.

Jubilaci najpierw wysłuchali życzeń złożonych przez burmistrza Słubic Mariusza Olejniczaka, a po nich obejrzeli program artystyczny przygotowany przez dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 2 “Pinokio”, studio tańca Bohema oraz przez zespół wokalny Rytmos.

Po występach przyszedł czas na część oficjalną – ponowne złożenie przez jubilatów przysięgi małżeńskiej oraz na wręczenie przez burmistrza Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie przyznanych przez prezydenta RP Andrzeja Dudę. Towarzyszyły temu wyjątkowe emocje: wzruszenie, radość i łzy. W odznaczaniu par uczestniczył także przewodniczący Rady Miejskiej w Słubicach Grzegorz Cholewczyński.

Po części oficjalnej goście mogli wspólnie świętować przy lampce szampana, pięknie przygotowanym poczęstunku oraz przy melodiach wyśpiewywanych przez zespół Konsonans.

W piątkowym wydarzeniu wzięli udział również przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Słubicach: zastępca burmistrza Adriana Dydyna-Marycka oraz pracownice Urzędu Stanu Cywilnego i Spraw Obywatelskich, które odpowiadały za organizację uroczystości, w tym kierowniczka wydziału Alicja Cieślak.

Szanownym Jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, miłości, wzajemnego wsparcia i kolejnych szczęśliwych, wspólnie przeżytych lat.