• Spotkanie z Krzysztofem Zanussim Gmina
  Spotkanie z Krzysztofem Zanussim w Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury
  Czytaj więcej
 • Głosujmy na przedszkole Dzieci
  Głosujmy na przedszkole “Jarzębinka”! Pomóżmy przedszkolakom wygrać ogródek warzywny
  Czytaj więcej
 • Urząd Stanu Cywilnego i Spraw Obywatelskich będzie obsługiwał interesantów w systemie kolejkowym - przez biletomat Gmina
  Urząd Stanu Cywilnego i Spraw Obywatelskich będzie obsługiwał interesantów w systemie kolejkowym
  Czytaj więcej
 • Otwarcie boisk w Kunowicach Dzieci
  Hura! Teren przy szkole w Kunowicach zagospodarowany. Jest gdzie poćwiczyć!
  Czytaj więcej
Gmina

Za nami pierwsze warsztaty dla nauczycieli w ramach projektu ” Doświadczyć Dwumiasta”

8 czerwca 2021r.

Od stycznia 2021 roku do końca czerwca 2022 roku Słubice i Frankfurt będą realizowały nowy projekt pod nazwą ”Doświadczyć Dwumiasta”. Na ten cel miasta dostały 170 tys. euro dofinansowania.

Projekt skierowany jest do uczniów szkół podstawowych z gminy Słubice i Frankfurtu nad Odrą, a także do nauczycieli i przedstawicieli nieformalnych instytucji kształcenia, takich jak muzea, biblioteki czy stowarzyszenia o charakterze edukacyjnym. Głównym celem jest zwiększenie identyfikacji mieszkańców z Dwumiastem oraz pogłębienie wiedzy na temat wspólnego regionu.
W ramach projektu opracowano materiały dydaktyczne dotyczące historii, kultury, polityki czy przyrody, które są wykorzystywane m.in. podczas lekcji. Oprócz nauki przewidziano także gry symulacyjne, geocaching czy wycieczki tematyczne.
W poniedziałek, 7 czerwca, we Frankfurcie,odbyły się warsztaty dla nauczycieli z zakresu kultury. Wzięli w niej udział pedagodzy z obu miast.