• Gmina
  Zapraszamy na Przebojową Zimę w Mieście z Radiem ZET
  Czytaj więcej
 • Sprawdźcie, jakie darmowe atrakcje dla dzieci przygotowała gmina Słubice na czas ferii zimowych Gmina
  Sprawdźcie, jakie darmowe atrakcje dla dzieci przygotowała gmina Słubice na czas ferii zimowych
  Czytaj więcej
 • Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic Gmina
  Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic
  Czytaj więcej
 • Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym Gmina
  Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym odbędą się w Słubicach!
  Czytaj więcej
Gmina

Za nami 29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Słubicach. Było pięknie!

1 lutego 2021r.

Pandemia pokrzyżowała wiele planów związanych z organizacją finału WOŚP, ale Słubicki Miejski Ośrodek Kultury postarał się, żebyśmy i tę zbiórkę bardzo dobrze zapamiętali.

Na placu Bohaterów były występy artystyczne, układanie wielkiego serca z drewnianych klocków, sesje fotograficzne pod ścianką z wielkim czerwonym sercem WOŚP, przejażdżki quadem ze strażakami, a także uginające się  stoły z pierogami przygotowanymi przez panie z Kunic czy ciastem upieczonym przez słubiczanki. Burmistrz Mariusz Olejniczak serwował przysmaki z grilla, a Orkiestra Fanfary Europy rozgrzewała wszystkich, którzy zdecydowali się tego dnia wyjść z domów i wesprzeć WOŚP.

 1. finałowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Słubicach towarzyszyła też tradycyjna kwesta na ulicach, ale ze względu na pandemię nie można już było zorganizować tradycyjnego spotkania w SMOKu. Stąd pomysł, żeby w ośrodku kultury zorganizować orkiestrowe studio online, a także w telewizji HTS, relacjonować wszystkie odbywające się tam wydarzenia.

Przez cały dzień na scenie SMOKa odbywały się występy artystyczne, a w „wośpowym” studiu goszczono najróżniejsze osoby, które wspominały poprzednie finały.

Atrakcji tego dnia było dużo więcej. SMOk zorganizował m.in. morsowanie w Ośnie Lubuskim połączone oczywiście  z kwestą na rzecz WOŚP. Do wody weszli m.in. burmistrz Mariusz Olejniczak, a  także przewodniczący rady miejskiej Grzegorz Cholewczyński. Obaj wsparli też WOŚP w inny sposób. Na aukcję trafił m.in. rodzinny piknik, na który zaprasza burmistrz, wycieczka rowerowa z M. Olejniczakiem i Rene Wilke, nadburmistrzem Franfurtu, burmistrz M. Olejniczak zasadzi też chętnemu drzewo, a przewodniczący rady zaprasza na mecz tenisowy. Deklaruje, że jeśli przegra, na konto WOŚP powędruje od niego dodatkowo 500 zł.

Zobaczcie sami, jak barwnie i ciekawie było wczoraj w Słubicach podczas finału WOŚP.