• Uczniowie Gmina
  Uczniowie” trójki” zachwyceni nową salą sportową!
  Czytaj więcej
 • Już można ubiegać się o zwrot kosztów zakwaterowania uchodźców. Gmina
  Już można ubiegać się o zwrot kosztów zakwaterowania uchodźców.
  Czytaj więcej
 • Wielka radość. Gmina zdobyła ponad 2,2 mln zł na remont ul. Kopernika! Gmina
  Wielka radość. Gmina zdobyła ponad 2,2 mln zł na remont ul. Kopernika!
  Czytaj więcej
 • Mamy to! Gmina buduje kolejną ścieżkę rowerową i drogę Gmina
  Mamy to! Gmina buduje kolejną ścieżkę rowerową i drogę
  Czytaj więcej
 • Rozpoczynamy przebudowę ulicy Kopernika. Umowa podpisana! Gmina
  Rozpoczynamy przebudowę ulicy Kopernika. Umowa podpisana!
  Czytaj więcej
 • Na inwestycje w 2022 roku gmina przeznaczy ponad 29 mln zł Bez kategorii
  Na inwestycje w 2022 roku gmina przeznaczy ponad 29 mln zł
  Czytaj więcej
 • Park przy alei Niepodległości zmieni się nie do poznania! Burmistrz podpisał umowę z wykonawcą Gmina
  Park przy alei Niepodległości zmieni się nie do poznania! Burmistrz podpisał umowę z wykonawcą
  Czytaj więcej
 • Mamy to! Dostaliśmy ponad 4,7 mln zł na ścieżkę rowerową od ul. Sportowej do Drzecina Gmina
  Mamy to! Dostaliśmy ponad 4,7 mln zł na ścieżkę rowerową od ul. Sportowej do Drzecina
  Czytaj więcej
 • Dwumiasto
  Dwumiasto “odpala” iluminację mostu
  Czytaj więcej
 • Do USC i wydziału spraw obywatelskich trzeba się umówić telefonicznie Gmina
  Do USC i wydziału spraw obywatelskich trzeba się umówić telefonicznie
  Czytaj więcej
Gmina

Z ich sportowych osiągnięć możemy być dumni!

24 listopada 2021r.

– Życzymy, żeby sportowa pasja dawała Wam wiele powodów do radości i przyniosła kolejne sukcesy. Ale przede wszystkim wierzcie w siebie nawet wtedy, kiedy inni w Was zwątpią, bo dzięki temu zawsze będziecie zwycięzcami – gratulowali dziś młodym słubickim sportowcom burmistrz Mariusz Olejniczak i przewodniczący Rady Miejskiej Grzegorz Cholewczyński.

Powód spotkania, na które do Urzędu Miejskiego zaprosiliśmy młodzież i ich trenerów to historyczny sukces Lubuskiego Klubu Sportowego „Lubusz” Słubice. Rok 2021 zapisze się w historii klubu w szczególny sposób. Reprezentacja LKS Lubusz Słubice znalazła się w gronie najlepszych klubów w Polsce w kategorii U16 i zakwalifikowała się do lekkoatletycznej ekstraligi.
W rozgrywkach Drużynowych Mistrzostwach Polski U16 uczestniczyło 119 klubów z całego kraju. Przez cały sezon młodzi sportowcy zbierali punkty za uzyskane wyniki w poszczególnych startach. Na koniec sezonu Polski Związek Lekkiej Atletyki podsumował rywalizację.
Lubusz Słubice został sklasyfikowany na 14. miejscu, a 24 najlepsze kluby otrzymały awans do tzw. ekstraligi, czyli ścisłej czołówki kraju w lekkiej atletyce. Na sukces ten zapracowali: Wiktoria Przybylska (dysk), Julia Horoszkiewicz (dysk), Antoni Horoszkiewicz (dysk), Seweryn Stań (dysk), Maja Walczak (dysk), a także biegacze- Jakub Jurgiewicz, Dawid Musztyfaga, Błażej Rudnik, Wiktoria Smolarczyk, Zuzanna Smolińska, Olga Zygarowicz, Iga Mizerska, Amelia Smolarczyk, Nina Sejnik, Zuzanna Rękawiecka, Julia Kińska, Gabriela Weryk, Helena Podruczna, Amelia Piróg, Klarysa Baca Chomicz.

– Sukces nie jest możliwy bez samodyscypliny, a ten, kto nie ma dość odwagi, aby podjąć ryzyko, niczego w życiu nie osiągnie – podkreślili w listach gratulacyjnych przekazanych młodym sportowcom burmistrz M. Olejniczak i G. Cholewczyński.
Gratulacje otrzymali też trenerzy, których podopieczni zapewnili Lubuszowi historyczny sukces w jego 41-letniej działalności. Są to: Piotr Kiedrowicz, Jacek Grześkowiak, Grzegorz Kaczmarek, Grzegorz Noga i Łukasz Horoszkiewicz.
Ponadto gratulacje odebrali też inni zawodnicy, którzy w tym roku odnosili sportowe sukcesy oraz trenerzy. Wśród nich była dyskobolka Paulina Polańska, która zdobyła srebrny medal podczas 75.Mistrzostw Polski U20 w Lublinie oraz złoty podczas XXIV Ogólnopolskich Igrzyskach LZS w Spale. Jej trenerem jest Oleg Pachol. Gratulacje otrzymała też Julia Wyrwas, zdobywczyni srebrnego medalu w trójskoku podczas 75.Mistrzostw Polski U20 w Lublinie, a także Krzysztof Wyrwas zdobywca złotego medalu podczas XXIV Ogólnopolskich Igrzyskach LZS w Spale, podopieczni Edwarda Czernika. Sukcesy osiągali w tym roku także: Natalia Kiedrowicz, Zuzanna Mierzejewska, Wojciech Fila i Jakub Klimiuk.

Wszystkim pogratulował też prezes Lubusza Słubice Ryszard Chustecki. Młodych sportowców nazwał ambasadorami Słubic, za którymi stoi wielki wysiłek trenerów i rodziców. R. Chustecki podziękował również gminie za wspieranie sportowców, nie tylko poprzez stypendia i nagrody, ale też pomoc przy organizacji różnego rodzaju imprez sportowych.