• Gmina
  Zapraszamy na Przebojową Zimę w Mieście z Radiem ZET
  Czytaj więcej
 • Sprawdźcie, jakie darmowe atrakcje dla dzieci przygotowała gmina Słubice na czas ferii zimowych Gmina
  Sprawdźcie, jakie darmowe atrakcje dla dzieci przygotowała gmina Słubice na czas ferii zimowych
  Czytaj więcej
 • Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic Gmina
  Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic
  Czytaj więcej
 • Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym Gmina
  Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym odbędą się w Słubicach!
  Czytaj więcej
Gmina

Z ich sportowych osiągnięć możemy być dumni!

24 listopada 2021r.

– Życzymy, żeby sportowa pasja dawała Wam wiele powodów do radości i przyniosła kolejne sukcesy. Ale przede wszystkim wierzcie w siebie nawet wtedy, kiedy inni w Was zwątpią, bo dzięki temu zawsze będziecie zwycięzcami – gratulowali dziś młodym słubickim sportowcom burmistrz Mariusz Olejniczak i przewodniczący Rady Miejskiej Grzegorz Cholewczyński.

Powód spotkania, na które do Urzędu Miejskiego zaprosiliśmy młodzież i ich trenerów to historyczny sukces Lubuskiego Klubu Sportowego „Lubusz” Słubice. Rok 2021 zapisze się w historii klubu w szczególny sposób. Reprezentacja LKS Lubusz Słubice znalazła się w gronie najlepszych klubów w Polsce w kategorii U16 i zakwalifikowała się do lekkoatletycznej ekstraligi.
W rozgrywkach Drużynowych Mistrzostwach Polski U16 uczestniczyło 119 klubów z całego kraju. Przez cały sezon młodzi sportowcy zbierali punkty za uzyskane wyniki w poszczególnych startach. Na koniec sezonu Polski Związek Lekkiej Atletyki podsumował rywalizację.
Lubusz Słubice został sklasyfikowany na 14. miejscu, a 24 najlepsze kluby otrzymały awans do tzw. ekstraligi, czyli ścisłej czołówki kraju w lekkiej atletyce. Na sukces ten zapracowali: Wiktoria Przybylska (dysk), Julia Horoszkiewicz (dysk), Antoni Horoszkiewicz (dysk), Seweryn Stań (dysk), Maja Walczak (dysk), a także biegacze- Jakub Jurgiewicz, Dawid Musztyfaga, Błażej Rudnik, Wiktoria Smolarczyk, Zuzanna Smolińska, Olga Zygarowicz, Iga Mizerska, Amelia Smolarczyk, Nina Sejnik, Zuzanna Rękawiecka, Julia Kińska, Gabriela Weryk, Helena Podruczna, Amelia Piróg, Klarysa Baca Chomicz.

– Sukces nie jest możliwy bez samodyscypliny, a ten, kto nie ma dość odwagi, aby podjąć ryzyko, niczego w życiu nie osiągnie – podkreślili w listach gratulacyjnych przekazanych młodym sportowcom burmistrz M. Olejniczak i G. Cholewczyński.
Gratulacje otrzymali też trenerzy, których podopieczni zapewnili Lubuszowi historyczny sukces w jego 41-letniej działalności. Są to: Piotr Kiedrowicz, Jacek Grześkowiak, Grzegorz Kaczmarek, Grzegorz Noga i Łukasz Horoszkiewicz.
Ponadto gratulacje odebrali też inni zawodnicy, którzy w tym roku odnosili sportowe sukcesy oraz trenerzy. Wśród nich była dyskobolka Paulina Polańska, która zdobyła srebrny medal podczas 75.Mistrzostw Polski U20 w Lublinie oraz złoty podczas XXIV Ogólnopolskich Igrzyskach LZS w Spale. Jej trenerem jest Oleg Pachol. Gratulacje otrzymała też Julia Wyrwas, zdobywczyni srebrnego medalu w trójskoku podczas 75.Mistrzostw Polski U20 w Lublinie, a także Krzysztof Wyrwas zdobywca złotego medalu podczas XXIV Ogólnopolskich Igrzyskach LZS w Spale, podopieczni Edwarda Czernika. Sukcesy osiągali w tym roku także: Natalia Kiedrowicz, Zuzanna Mierzejewska, Wojciech Fila i Jakub Klimiuk.

Wszystkim pogratulował też prezes Lubusza Słubice Ryszard Chustecki. Młodych sportowców nazwał ambasadorami Słubic, za którymi stoi wielki wysiłek trenerów i rodziców. R. Chustecki podziękował również gminie za wspieranie sportowców, nie tylko poprzez stypendia i nagrody, ale też pomoc przy organizacji różnego rodzaju imprez sportowych.