• Gmina
  Zapraszamy na bożonarodzeniowy jarmark!
  Czytaj więcej
 • 1 grudnia rozpoczynamy Aktywny Kalendarz Adwentowy Gmina
  Ależ to będzie piękny czas. 1 grudnia rozpoczynamy Aktywny Kalendarz Adwentowy!
  Czytaj więcej
 • 33. Narodowe Biegi Uliczne o Puchar Słubic Gmina
  33. Narodowe Biegi Uliczne o Puchar Słubic
  Czytaj więcej
Gmina

Wzruszające urodziny Polski – Narodowe Święto Niepodległości w Przedszkolu Samorządowym Nr 2 “Pinokio”

9 listopada 2022r.

Dzieci z Przedszkola Samorządowego Nr 2 “Pinokio” obchodziły dziś urodziny Polski – tak tłumaczyła swoim podopiecznym wydarzenia związane z Narodowym Świętem Niepodległości w placówce dyrektorka przedszkola Małgorzata Tomala-Kotek.

To było wzruszające, piękne przedstawienie, pełne niesamowitych kostiumów, z oryginalnym scenariuszem i co najważniejsze – z ogromnym zaangażowaniem dzieci biorących w nim udział.

Przedszkolaki wspólnie odśpiewały Hymn Polski i opowiedziały widowni, z czym zmagali się nasi rodacy podczas zaborów. Całość została zamknięta w przystępnej narracji z elementami tańca artystycznego, który i przejął najmłodszych członków widowni, i wzruszył dorosłych, którzy odnaleźli w przedstawieniu głębię przekazu.

W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele lokalnych władz: burmistrz Mariusz Olejniczak oraz przewodniczący rady miejskiej Grzegorz Cholewczyński.

Kadrze Przedszkola Samorządowego Nr 2 “Pinokio” dziękujemy za zaproszenie i gratulujemy tak zdolnych wychowanków oraz ich opiekunów.