• Gmina
  Zapraszamy na Przebojową Zimę w Mieście z Radiem ZET
  Czytaj więcej
 • Sprawdźcie, jakie darmowe atrakcje dla dzieci przygotowała gmina Słubice na czas ferii zimowych Gmina
  Sprawdźcie, jakie darmowe atrakcje dla dzieci przygotowała gmina Słubice na czas ferii zimowych
  Czytaj więcej
 • Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic Gmina
  Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic
  Czytaj więcej
 • Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym Gmina
  Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym odbędą się w Słubicach!
  Czytaj więcej
Gmina

Wracamy pamięcią do XXIV Koncertu Noworocznego

11 stycznia 2023r.

Publiczność śmiała się, wzruszała, bawiła i spędzała dobrze czas – 7 stycznia w Collegium Polonicum wybrzmiały dźwięki wprowadzające słuchaczy obecnych w auli w nowy rok tanecznym krokiem.

Orkiestra Symfoników Bydgoskich pod batutą Marka Czekały, Chór Kameralny Adoramus, Chór Eurythm z Barbarą Weiser-Ladą na czele, artyści ze Studia Tańca Bohema, soliści i sala pękająca w szwach – w takim gronie odbył się XXIV Koncert Noworoczny organizowany przez Słubickie Towarzystwo Muzyczne.

Wydarzenie, które rozpoczęły powitania m.in. burmistrza Słubic Mariusza Olejniczaka, dyrektorki Collegium Polonicum Agnieszki Brończyk, starosty słubickiego Leszka Bajona oraz Barbary Weiser-Lady, było także okazją do zbiórki pieniędzy na rzecz Hospicjum Domowego Św. Wincentego a’Paulo.

Koncert poprowadziła córka dyrygenta Marka Czekały, Emilia Czekała, konferansjerka, absolwentka wokalistyki jazzowej na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, która zadbała zarówno o humorystyczną oprawę wydarzenia i jego swobodną atmosferę, jak i o atrakcje artystyczne – wystąpiła jako solistka w utworze „Skyfall” z albumu „James Bond Themes”.

Na koncercie nie zabrakło kolęd i popularnych utworów świątecznych, ale tegoroczna edycja Koncertu Noworocznego zaserwowała słuchaczom aranżacje pochodzące z różnych stylów muzycznych – obok „Lambady” i „Feliz Navidad” pojawił się „Upiór w operze” czy fragmenty z „Nędzników”. Do części utworów artyści ze Studia Tańca Bohema przygotowali towarzyszące im inscenizacje. Najbardziej spektakularny i pełen emocji okazał się taniec obrazujący historię „Upiora w operze”.

Cieszymy się z tego, że Koncert Noworoczny już na stałe wpisał się w kalendarz najbardziej wyczekiwanych wydarzeń kulturalnych w naszym mieście, i że mógł odbyć się dzięki dofinansowaniu Gminy Słubice, która przekazała kwotę 10 tys. złotych na ten cel ze środków Inicjatywy lokalnej.