• Gmina
  Zapraszamy na Przebojową Zimę w Mieście z Radiem ZET
  Czytaj więcej
 • Sprawdźcie, jakie darmowe atrakcje dla dzieci przygotowała gmina Słubice na czas ferii zimowych Gmina
  Sprawdźcie, jakie darmowe atrakcje dla dzieci przygotowała gmina Słubice na czas ferii zimowych
  Czytaj więcej
 • Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic Gmina
  Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic
  Czytaj więcej
 • Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym Gmina
  Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym odbędą się w Słubicach!
  Czytaj więcej
Gmina

Wraca transgraniczny autobus 983

25 czerwca 2021r.

Od poniedziałku 28 czerwca 2021r. mieszkańcy Dwumiasta Słubice- Frankfurt i odwiedzający nas turyści znów będą mogli przejechać przez most na Odrze autobusem 983.

Połączenie  983 istnieje od 2012 roku. Musiało zostać przerwane 15 marca 2020 r., ponieważ z powodu pandemii, decyzją rządu, granica została zamknięta dla lokalnego transportu publicznego. I chociaż 13 czerwca 2020 r. granicę otwarto, to jednak nie można było uruchomić kursów. W Polsce, inaczej niż w Niemczech, w autobusach komunikacji miejskiej mogła być zajęta tylko część miejsc siedzących i stojących.

Dla burmistrza Słubic Mariusza Olejniczaka powrót transgranicznego autobusu to powrót do normalności. – Mam nadzieję, że z autobusu 983 ponownie skorzystają licznie odwiedzający nasze dwumiasto turyści, osoby dojeżdżające do pracy po drugiej stronie granicy czy studenci – mówi.

Podobnie uważa nadburmistrz Frankfurtu René Wilke. – Cieszę się, że nasza linia 983 może w końcu znów działać po zniesieniu ograniczeń po stronie polskiej. Niezliczone zapytania od mieszkańców dowodzą, że to połączenie jest potrzebne. Ponadto autobus 983 ma duże znaczenie symboliczne dla naszych miast partnerskich. Brakowało nam tego połączenia przez ponad rok – podkreśla nadburmistrz.

Trzeba jednak wiedzieć, że do 31 sierpnia 2021 r. pasażerowie są zobowiązani posiadać negatywny wynik testu.
Z obowiązku tego zwolnione są osoby dojeżdżające do pracy za Odrą, osoby, które przyjęły już dwie szczepionki (warunek – po drugim szczepieniu musi upłynąć co najmniej 14 dni), ozdrowieńcy wjeżdżający do Niemiec w celach biznesowych lub handlowych.