• Sprawdźcie, jakie darmowe atrakcje dla dzieci przygotowała gmina Słubice na czas ferii zimowych Gmina
  Sprawdźcie, jakie darmowe atrakcje dla dzieci przygotowała gmina Słubice na czas ferii zimowych
  Czytaj więcej
 • Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic Gmina
  Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic
  Czytaj więcej
 • Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym Gmina
  Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym odbędą się w Słubicach!
  Czytaj więcej
Gmina

Wpłynął na bieg historii. Pokochał Go cały świat! Dziś 100.rocznica urodzin Jana Pawła II

18 maja 2020r.

Dziś,  18 maja 2020 roku, świętujemy 100. rocznicę urodzin wielkiego papieża Polaka. Centrum Myśli Jana Pawła II przygotowało z tej okazji ciekawą wystawę, którą udostępniamy na stronie gminy.

Jak zaznaczają twórcy wystawy, historia życia Karola Wojtyły to wielowątkowa opowieść o artyście, filozofie, duszpasterzu, wychowawcy młodzieży oraz polityku o wielkim wpływie na kształt dzisiejszego świata. Tym, co łączy wszystkie jego życiowe powołania jest humanistyczne przesłanie, pełne wiary w drugiego człowieka oraz przekonanie o potrzebie dialogu i porozumienia ponad różnicami kulturowymi i ideologicznymi. Jego fascynująca biografia dowodzi, że ludzkie życie może być zwyczajne w swej niezwykłości.

Centrum Myśli Jana Pawła II z okazji 100. rocznicy urodzin Karola Wojtyły przygotowało szereg wydarzeń i projektów kulturalnych, edukacyjnych i naukowych.

Udostępniło też wystawę poświęconą papieżowi. Jej celem jest przypomnienie postaci, która wpłynęła na bieg historii, pokazanie korzeni Jana Pawła II oraz bogactwa jego życia, osobowości i myślenia.

Wystawa „Karol Wojtyła. Narodziny” zabiera w podróż po przełomowych momentach życia papieża Jana Pawła II. Widz uczestniczy w narodzinach małego Lolka, poznaje dorosłego Karola z czasu studiów, okupacji i pracy fizycznej w zakładach Solvay, z bliska obserwuje powołanie kapłańskie, biskupstwo i obchody Milenium Chrztu Polski, wybiera się z biskupem Wojtyłą na wyprawy kajakowe z młodzieżą. Śledząc kolejne segmenty wystawy, wita nowego papieża na balkonie Bazyliki św. Piotra, przygląda się jego działalności w czasie pontyfikatu, w końcu towarzyszy mu w chorobie i ostatnich chwilach.

Zachęcamy do obejrzenia wystawy: https://www.centrumjp2.pl/wp-content/uploads/2020/01/PlanszeA3-1-10_wersja-pogl%C4%85dowa.pdf

Centrum Myśli Jana Pawła II przygotowało także kilka plakatów poświęconych Janowi Pawłowi II.