• Gmina
  Zapraszamy na Przebojową Zimę w Mieście z Radiem ZET
  Czytaj więcej
 • Sprawdźcie, jakie darmowe atrakcje dla dzieci przygotowała gmina Słubice na czas ferii zimowych Gmina
  Sprawdźcie, jakie darmowe atrakcje dla dzieci przygotowała gmina Słubice na czas ferii zimowych
  Czytaj więcej
 • Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic Gmina
  Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic
  Czytaj więcej
 • Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym Gmina
  Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym odbędą się w Słubicach!
  Czytaj więcej
Gmina

Certyfikowany Inspektor Drzew stwierdziła, że wierzby przy pl. Bohaterów zagrażają bezpieczeństwu

8 marca 2021r.

Chcąc lepiej zadbać o zieleń w gminie zleciliśmy inwentaryzację wszystkich drzew, żeby tam, gdzie jest to możliwe leczyć je, a nie wycinać. Gdy nie ma innego wyjścia, bo drzewo zagraża bezpieczeństwu, w ostateczności jest ono usuwane i na jego miejsce sadzimy nowe.

Co roku gmina na zakup drzew przeznacza spore środki. W ub. roku posadzono 200, ponad dwumetrowych drzew, na co wydaliśmy 80 tys. zł. Plan na ten rok jest taki sam. Posadzimy kolejne 200 dużych drzew.

Inwentaryzację drzew w gminie wykonała na zlecenie Urzędu Miejskiego w Słubicach Certyfikowana Inspektor Drzew. Bardzo zmartwiła nas wiadomość, że na placu Bohaterów trzeba wyciąć dwie wierzby ze względu na to, że chorują i w każdej chwili grozi im rozłamanie. Zmuszeni jesteśmy to zrobić ze względów bezpieczeństwa pamiętając choćby zdarzenie sprzed kilku lat, gdy na matkę z dzieckiem w parku w Warszawie spadł masywny konar drzewa, co dla półtorarocznej dziewczynki skończyło się śmiercią.

Szczególnie w przypadku wierzby rosnącej na placu Bohaterów bliżej ulicy zalecenie inspektora nie zostawia wątpliwości: Jak najszybciej usunąć drzewo. Grozi złamaniem w każdej chwili.

Podczas specjalistycznego badania stopnia rozkładu drugiej z wierzb okazało się, że stopień jej rozkładu jest tak znaczny, że drzewu też grozi rozłamanie.

Obie wierzby muszą więc być wycięte, ale na ich miejscach posadzimy duże nowe drzewa.