• Gmina
  Zapraszamy na Przebojową Zimę w Mieście z Radiem ZET
  Czytaj więcej
 • Sprawdźcie, jakie darmowe atrakcje dla dzieci przygotowała gmina Słubice na czas ferii zimowych Gmina
  Sprawdźcie, jakie darmowe atrakcje dla dzieci przygotowała gmina Słubice na czas ferii zimowych
  Czytaj więcej
 • Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic Gmina
  Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic
  Czytaj więcej
 • Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym Gmina
  Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym odbędą się w Słubicach!
  Czytaj więcej
Gmina

Wielka radość. Gmina ma nowy budynek z mieszkaniami socjalnymi!

30 grudnia 2019r.

– Cieszę się, chyba na równi z osobami, które tu zamieszkają, że udało się gminie zakończyć tę inwestycję  – mówił dziś burmistrz Mariusz Olejniczak podczas uroczystego oddania do użytku nowego budynku socjalnego przy ul. Krótkiej 12, gdzie znajduje się 19 mieszkań socjalnych. Burmistrz podkreślił, że nie są to typowe lokale socjalne, ale mieszkania z kuchniami i łazienkami.

Mieszkania znajdują się na czterech kondygnacjach i mają różne wielkości. 4 z nich znajdują się na parterze i są to lokale jednopokojowe przeznaczone dla osób niepełnosprawnych. Z myślą o tych osobach zbudowano też podjazd dla wózków inwalidzkich. Na trzech pozostałych kondygnacjach znajduje się 15 mieszkań: 6 – dwupokojowych i 9 – jednopokojowych.

Każde z mieszkań ma kuchnię i łazienkę. Wyposażone zostały w  dwufunkcyjne piece gazowe (do centralnego ogrzewania i ciepłej wody) oraz kuchenki gazowe z elektrycznymi piekarnikami. W budynku znajdują się również ogólnie dostępne pomieszczenia na rowery i wózki, a na zewnątrz wiata śmietnikowa przystosowana do selektywnego gromadzenia odpadów.  Łączna powierzchnia użytkowa mieszkań to ponad  485 mkw.

Modernizacja budynku na mieszkania socjalne  kosztowała blisko 2,4 mln zł, z czego 1 mln zł gmina pozyskała na ten cel z Banku Gospodarstwa Krajowego.

Dotychczas gmina Słubice miała 54 lokale socjalne (25 z nich znajduje się w budynku socjalnym przy ul. Jagiellończyka, pozostałe w różnych budynkach stanowiących własność gminy). Obecnie będzie dysponowała 73 lokalami.