• Gmina
  Zapraszamy na Przebojową Zimę w Mieście z Radiem ZET
  Czytaj więcej
 • Sprawdźcie, jakie darmowe atrakcje dla dzieci przygotowała gmina Słubice na czas ferii zimowych Gmina
  Sprawdźcie, jakie darmowe atrakcje dla dzieci przygotowała gmina Słubice na czas ferii zimowych
  Czytaj więcej
 • Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic Gmina
  Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic
  Czytaj więcej
 • Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym Gmina
  Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym odbędą się w Słubicach!
  Czytaj więcej
Gmina

W szkołach ruszyły zajęcia pozalekcyjne finansowane przez gminę

13 października 2021r.

Można doskonalić język obcy, poznać tajniki gry w szachy, uczyć się gry w tenisa ziemnego czy szlifować techniki plastyczne…To tylko namiastka tego, co znalazło się w ofercie zajęć pozalekcyjnych, na które gmina przeznaczyła ponad 75 tys. zł.
– Na konkurs ogłoszony przez Burmistrza Słubic wpłynęło, od nauczycieli i instruktorów, 19 propozycji autorskich zajęć i wszystkie zostały zaakceptowane przez gminną komisję – mówi Sabina Matkowska, kierowniczka Biura Spraw Społecznych w Urzędzie Miejskim w Słubicach. Dzięki temu, od 1 października 2021 roku do czerwca 2022 roku, na terenie gminy, ok. 350 uczniów, będzie mogło korzystać bezpłatnie z ciekawych zajęć popołudniowych.

Piotr Janoś uczy gry w szachy, Mirosław Dębiec ćwiczy z uczniami Szkoły Podstawowej nr 3 grę w palanta i piłkę nożną, Sławomir Jurgiewicz w „jedynce” uczy najmłodsze dzieci gry w piłkę ręczną, a Henryk Dobrowolski zaproponował dzieciom z Kunowic zajęcia tenisa ziemnego. Dorota Pawłowska przekonuje uczniów dwóch szkół, w Kunowicach i SP 2, że „Niemiecki też może być czaderski”, Dorota Bąbka w „trójce” prowadzi grupę „Teatromaniacy”.

Treningi Umiejętności Społecznych przygotowała dla uczniów „dwójki” Angelika Chustecka, Jacek Trojan z SP3 uczy gry w tenisa stołowego, a Alicja Barszcz prowadzi „Akademię Małego Artysty” w Szkole Podstawowej w Golicach. Można tam też skorzystać z zajęć Elżbiety Mierzejewskiej „Z lekkoatletyką za pan brat”, a Oksana Kondratyuk przybliża uczniom kraje anglosaskie. Dla dzieci, które interesują się tańcem, Daria Stanicka ma propozycję zajęć w Kunowicach, a w „jedynce” Tatiana Uwarkin pomaga dzieciom poznać różne techniki plastyczne.