• Gmina
  Zapraszamy na Przebojową Zimę w Mieście z Radiem ZET
  Czytaj więcej
 • Sprawdźcie, jakie darmowe atrakcje dla dzieci przygotowała gmina Słubice na czas ferii zimowych Gmina
  Sprawdźcie, jakie darmowe atrakcje dla dzieci przygotowała gmina Słubice na czas ferii zimowych
  Czytaj więcej
 • Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic Gmina
  Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic
  Czytaj więcej
 • Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym Gmina
  Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym odbędą się w Słubicach!
  Czytaj więcej
Gmina

W sobotę uczcimy pamięć ofiar II wojny światowej

7 maja 2021r.

8 maja 2021 roku, w 76. rocznicę zakończenia II wojny światowej, burmistrz Mariusz Olejniczak i przewodniczący Rady Miejskiej w Słubicach Grzegorz Cholewczyński, złożą kwiaty pod pomnikiem na placu Bohaterów.
W Narodowy Dzień Zwycięstwa, jak co roku, upamiętniać będziemy poległych w czasie II wojny, która pochłonęła ponad 60 mln zabitych na całym świecie, w tym około 6 mln Polaków, ofiar okupacji niemieckiej. Wśród nich było ok. 3 mln polskich Żydów i ok. 570 tys. ofiar totalitarnego systemu sowieckiego. Wojna doprowadziła też do ogromnych strat materialnych, a znaczna część Europy legła w gruzach.K ońcowym akcentem II wojny światowej w Europie była bezwarunkowa kapitulacja Wehrmachtu, która nastąpiła 8 maja 1945. Wojnę definitywnie zakończyło podpisanie aktu bezwarunkowej kapitulacji Japonii 2 września 1945 r.
8 maja obchodzimy również Ogólnopolskie Święto Dzieci Wojny, które zostało ustanowione podczas I Kongresu Polskich Dzieci Wojny w dniu 8 maja 2017 roku w Sejmie RP.
W spotkaniu na placu Bohaterów, które rozpocznie się o 10.00 uczestniczyć również będzie starosta słubicki Leszek Bajon i ks. Henryk Wojnar z parafii pw. Ducha Świętego w Słubicach,a także przedstawiciele słubickich stowarzyszeń, m.in. Sybiraków i Dzieci Wojny.