• Gmina
  Zapraszamy na Przebojową Zimę w Mieście z Radiem ZET
  Czytaj więcej
 • Sprawdźcie, jakie darmowe atrakcje dla dzieci przygotowała gmina Słubice na czas ferii zimowych Gmina
  Sprawdźcie, jakie darmowe atrakcje dla dzieci przygotowała gmina Słubice na czas ferii zimowych
  Czytaj więcej
 • Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic Gmina
  Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic
  Czytaj więcej
 • Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym Gmina
  Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym odbędą się w Słubicach!
  Czytaj więcej
Gmina

W sobotę i niedzielę gramy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy!

28 stycznia 2022r.

30 stycznia odbędzie się finał WOŚP. Słubiczanie w poprzednich latach bili rekordy w zbiórce pieniędzy  i wierzymy, że tak będzie i tym razem. Tegoroczny finał dedykowany jest pacjentom z wadami wzroku, dla których  WOŚP zamierza kupić sprzęt diagnostyczny.

W załącznikach znajdziecie Państwo dokładny program wszystkich słubickich wydarzeń. Nasza orkiestra zacznie grać już w sobotę, najpierw na terenie Słubickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, gdzie rozegrany zostanie m.in. zimowy turniej w golfa, a następnie w Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury. Tam będzie można wziąć udział w warsztatach w Galerii OKNO, a także obejrzeć pokazy przygotowane przez Atelier Taneczne Patrycji Janickiej i grupę Westside People.

W niedzielę zapraszamy najpierw o 11.00 na lodowisko i kolejne golfowe zmagania, a od 14.00 na plac Bohaterów. Rozpoczniemy z przytupem od występu grupy Fanfary Europy, potem będzie zumba, występy lokalnych artystów i tancerzy, a o 17.30 wypuścimy Światełko do Nieba.

– Jestem przekonany, że nikogo specjalnie nie trzeba namawiać do udziału w WOŚP, bo słubiczanie rok w rok udowadniają, że mają ogromne serducha – mówi burmistrz Mariusz Olejniczak. – Zawsze jesteśmy wśród liderów zbiórki w województwie lubuskim. W ubiegłym roku wyprzedziła nas tylko Zielona Góra i Gorzów, ale przecież są to zdecydowanie większe miasta – podkreśla burmistrz i dziękuje wszystkim, którzy włączają się w zbiórkę.