• Zdjęcie z Urzędu Miasta Szostka Gmina
  Apel o pomoc dla miasta partnerskiego Szostka na Ukrainie
  Czytaj więcej
 • Gmina
  Zapraszamy na bożonarodzeniowy jarmark!
  Czytaj więcej
 • 1 grudnia rozpoczynamy Aktywny Kalendarz Adwentowy Gmina
  Ależ to będzie piękny czas. Sprawdźcie nasz Aktywny Kalendarz Adwentowy!
  Czytaj więcej
Gmina

W poniedziałek rusza przebudowa ul. Mieszka I. Ulica będzie zamknięta dla samochodów!

29 lipca 2020r.

Na tę inwestycję mieszkańcy czekali od dawna. Za ok. 2 mln zł gmina przebuduje drogę i zbuduje rondo. Najpierw jednak trzeba się liczyć z utrudnieniami w ruchu, bo przy drodze będzie budowana kanalizacja deszczowa, a to się wiąże z głębokimi wykopami. Jakie utrudnienia czekają kierowców?  W pierwszym etapie, który przewidziany jest od 3 sierpnia do końca września, ulica Mieszka I będzie całkowicie zamknięta dla ruchu samochodowego, od skrzyżowania z ul. Wojska Polskiego do skrzyżowania z os. Świerkowym. Jedynie osoby mieszkające przy tej ulicy, w miarę możliwości, będą miały umożliwiony dojazd do swoich posesji. 

W drugim etapie (zaplanowanym na październik – listopad) zamknięty będzie odcinek od ul. Jagiellończyka (skrzyżowanie przy os. Świerkowym) do ul. Konstytucji 3 Maja. Wtedy będzie to mniej uciążliwe, bo będzie już można korzystać z objazdu wyremontowaną właśnie przez gminę ulicą Jagiellończyka.

Przypomnijmy. W ramach gminnej inwestycji, na ul. Mieszka I będzie asfaltowa nawierzchnia, zbudowane zostaną nowe chodniki z wjazdami na posesje, przy drodze będzie też nowe oświetlenie i kanalizacja deszczowa. Natomiast niebezpieczne skrzyżowanie ulicy Mieszka I z Konstytucji 3 Maja i Jagiełły zamieni się w rondo.