• Gmina
  Zapraszamy na Przebojową Zimę w Mieście z Radiem ZET
  Czytaj więcej
 • Sprawdźcie, jakie darmowe atrakcje dla dzieci przygotowała gmina Słubice na czas ferii zimowych Gmina
  Sprawdźcie, jakie darmowe atrakcje dla dzieci przygotowała gmina Słubice na czas ferii zimowych
  Czytaj więcej
 • Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic Gmina
  Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic
  Czytaj więcej
 • Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym Gmina
  Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym odbędą się w Słubicach!
  Czytaj więcej
Gmina

W październiku ruszają darmowe szczepienia przeciwko grypie

29 września 2021r.

Urząd Wojewódzki poinformował gminę, że Ministerstwo Zdrowia przekazało szczegółowe informacje dotyczące realizacji szczepień przeciw grypie na sezon 2021/2022. Na szczepienie nie ma skierowań, wystarczy umówienie terminu wizyty w punkcie szczepień.

Nie ma też zapisów przez system e-rejestracji, termin wyznacza punkt szczepień podczas kontaktu z pacjentem. Przy zapisie nie działa system e-rejestracji wykorzystywany przy rejestracji na szczepienia przeciw COVID-19.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej Ministerstwa Zdrowia w zakładce GRYPA – informacje (https://www.gov.pl/web/zdrowie/grypa-informacje)

Do skorzystania z dobrowolnej bezpłatnej szczepionki przeciw grypie zostały uprawnione osoby wymienione w §2 rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie metody zapobiegania grypie sezonowej w sezonie 2021/2022*.

Lista punktów szczepień będzie aktualizowana na stronie: pacjent.gov.pl

Punkt szczepień nie wydaje zaświadczeń o wykonanym szczepieniu, jednak fakt zaszczepienia zostanie odnotowany w Internetowym Koncie Pacjenta lub w posiadanej przez osobę szczepioną Międzynarodowej Książeczce Szczepień.

Podkreślić należy, że w pierwszej kolejności wykonanie szczepienia jest rekomendowane dla personelu medycznego. Nie ma jednak wyznaczonych ograniczeń w realizacji świadczeń przez punkt szczepień.

Fot. Pixabay