• Gmina
  Zapraszamy na Przebojową Zimę w Mieście z Radiem ZET
  Czytaj więcej
 • Sprawdźcie, jakie darmowe atrakcje dla dzieci przygotowała gmina Słubice na czas ferii zimowych Gmina
  Sprawdźcie, jakie darmowe atrakcje dla dzieci przygotowała gmina Słubice na czas ferii zimowych
  Czytaj więcej
 • Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic Gmina
  Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic
  Czytaj więcej
 • Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym Gmina
  Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym odbędą się w Słubicach!
  Czytaj więcej
Gmina

W niedzielę zagrajmy razem w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy

27 stycznia 2021r.

Pomimo, że pandemia nie pozwoliła nam jak co roku zorganizować hucznego finału WOŚP w Słubicach, to jednak zapraszamy w niedzielę 31 stycznia, od 12.00 do 15.30, na plac Bohaterów. Czekać tam będą na Was różne atrakcje.  

Słubicki Miejski Ośrodek Kultury, w którym co roku mieści się sztab WOŚP, postanowił, że zachowując reżim sanitarny, zorganizuje na placu Bohaterów małą plenerową imprezę, żeby zachęcić słubiczan do wsparcia Orkiestry. Przypomnijmy. W tym roku Fundacja WOŚP zbiera pieniądze dla oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

Od 12.00 do 15.30 na placu Bohaterów będzie można spotkać wolontariuszy z puszkami, wśród których będzie m.in. burmistrz Mariusz Olejniczak. Dla mieszkańców zagra Orkiestra Fanfary Europy, panie z rady sołeckiej w Kunicach częstować będą pierogami, burmistrz zaprasza na grilla, a Słubickie Stowarzyszenie na Rzecz Kobiet na pajdę ze smalcem. Słubiczanie będą też układać ogromne serce z drewnianych klocków, na placu stanie fotościanka i fotobudka, grupa AKFA zaprezentuje fotografie z kalendarza „12 plag współczesności”, a strażacy z OSP w Słubicach zaproszą do swojego wozu i pokażą quada.  

Słubicki finał WOŚP będzie też można śledzić na Facebooku SMOKa i w telewizji HTS, na kanale 140 sieci kablowej Vectra. Tam od 11.00 do 20.00 Orkiestra grać będzie online. Wystąpią lokalni artyści, będą wywiady ze specjalnymi gośćmi, wspomnienia z lat ubiegłych, premiera klipu „Chcemy”, a o 20.00 światełko do nieba. Przypominamy też, że na stronie SMOKa można licytować m.in. piknik z rodziną burmistrza Mariusza Olejniczaka, wycieczkę rowerową z burmistrzami Słubic i Frankfurtu, a także mecz tenisowy z przewodniczącym Rady Miejskiej w Słubicach Grzegorzem Cholewczyńskim.