• Spotkanie z Krzysztofem Zanussim Gmina
  Spotkanie z Krzysztofem Zanussim w Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury
  Czytaj więcej
 • Głosujmy na przedszkole Dzieci
  Głosujmy na przedszkole “Jarzębinka”! Pomóżmy przedszkolakom wygrać ogródek warzywny
  Czytaj więcej
 • Urząd Stanu Cywilnego i Spraw Obywatelskich będzie obsługiwał interesantów w systemie kolejkowym - przez biletomat Gmina
  Urząd Stanu Cywilnego i Spraw Obywatelskich będzie obsługiwał interesantów w systemie kolejkowym
  Czytaj więcej
 • Otwarcie boisk w Kunowicach Dzieci
  Hura! Teren przy szkole w Kunowicach zagospodarowany. Jest gdzie poćwiczyć!
  Czytaj więcej
Gmina

W najbliższy weekend zapraszamy na Miejskie Święto Hanzy!

28 czerwca 2022r.

– Nigdy wcześniej nie mieliśmy tyle kultury i rozrywki – podkreślają burmistrzowie Słubic i Frankfurtu: Mariusz Olejniczak i Rene Wilke i zapraszają na Lato Kulturalne w Dwumieście. W ramach cyklu imprez, 1 lipca rozpocznie się Miejskie Święto Hanzy. Ale to nie wszystko!

Organizatorzy Lata Kulturalnego: Słubicki Miejski Ośrodek Kultury i frankfurcka spółka miejska Messe und Veranstaltungs GmbH Frankfurt (Oder) przygotowali pięć tematycznie odmiennych imprez, które zapełnią każdy weekend tego lata.

👉Będzie wiele przedsięwzięć artystycznych (festiwal Brzmienie Lata- klasyka w parkach i jubileusz Pod Światło w Kościele Mariackim), sporo nowoczesnych brzmień (elektroniczny weekend z Between_us i letnia akademia sztuk performatywnych No Borders), letnie kino plenerowe, ale przede wszystkim mnóstwo dobrej zabawy podczas Miejskiego Święta Hanzy, które trwać będzie dwa weekendy.

👉Dwumiasto odwiedzi wiele polskich, niemieckich i międzynarodowych gwiazd, m.in. Golec uOrkiestra, Mrozu, Sara James, Fools Garden, Die Prinzen, The BossHoss, Ronnie Ferrari, a podczas Music Day, w ramach No Borders, zagrają Mery Spolsky, Rosalie, Otsochodzi i Abel&Jordah.

👉Do tego w ramach Brzmienia Lata gościć będziemy międzynarodową plejadę muzyków klasycznych. Finałem Lata Kulturalnego będzie symfoniczny koncert muzyki filmowej. Z okazji 90. urodzin Johna Williamsa, na olbrzymiej scenie plenerowej, zagramy na żywo jego muzykę z Gwiezdnych Wojen i Harrego Pottera uzupełniając program o suity filmowe Hansa Zimmera i Wojciecha Kilara.

– Po dwóch latach izolacji, pełnych ciągłej niepewności naprawdę zasłużyliśmy sobie na chwilę wytchnienia, na nowe Lato Kulturalne w Dwumieście – podkreślają burmistrzowie.
Z drugiej strony, gdy powstawał program Lata Kulturalnego, nikt nie przypuszczał, że Rosja napadnie na Ukrainę i w Europie wybuchnie wojna. To z tego powodu nie będzie w tym roku pokazu fajerwerków, a podczas jarmarku historycznego we Frankfurcie nie wystrzelą armaty.
Szczegółowy program dostępny jest na stronie: latokulturalne.slubice-frankfurt.eu oraz na plakacie w załączniku.