• Spotkanie z Krzysztofem Zanussim Gmina
  Spotkanie z Krzysztofem Zanussim w Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury
  Czytaj więcej
 • Głosujmy na przedszkole Dzieci
  Głosujmy na przedszkole “Jarzębinka”! Pomóżmy przedszkolakom wygrać ogródek warzywny
  Czytaj więcej
 • Urząd Stanu Cywilnego i Spraw Obywatelskich będzie obsługiwał interesantów w systemie kolejkowym - przez biletomat Gmina
  Urząd Stanu Cywilnego i Spraw Obywatelskich będzie obsługiwał interesantów w systemie kolejkowym
  Czytaj więcej
 • Otwarcie boisk w Kunowicach Dzieci
  Hura! Teren przy szkole w Kunowicach zagospodarowany. Jest gdzie poćwiczyć!
  Czytaj więcej
Gmina

W najbliższy piątek rozpoczynamy lAbiRynT

19 października 2022r.

Od 21 do 23 października, po obu stronach Odry, odbywać się będzie Festiwal Nowej Sztuki „lAbiRynT”, którego hasłem przewodnim jest w tym roku „OKNO”. Na inaugurację festiwalu zapraszamy w piątek o 15.15 do sali kinowej SMOK.

Festiwal, zyskujący z roku na rok coraz szersze grono odbiorców proponuje widzom i artystom wspólne odkrywanie tajemnic sztuki współczesnej. Przez trzy dni w Słubicach, Frankfurcie nad Odrą i Uradzie odbędzie się kilkadziesiąt akcji artystycznych, wystaw, pokazów filmowych, spotkań z artystami, wykładów, performance. Większości prezentacji towarzyszyć będzie fotografia i multimedia, ale także malarstwo, instalacje, grafika czy też tzw. techniki własne.
Kuratorami festiwalu są: Anna Panek-Kusz z galerii OKNO Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury, prof. Jerzy Olek i Michael Kurzwelly z Frankfurtu nad Odrą, a organizatorami: Galeria OKNO, Forum Kleista we Frankfurcie nad Odrą i stowarzyszenie Slubfurt.

Tak do udziału w festiwalu zachęca jego kuratorka Anna Panek-Kusz.

Do udziału w wydarzeniu zaproszeni zostali zarówno artyści międzynarodowego formatu, jak i początkujący twórcy. Ważnym elementem będzie więc konfrontacja młodego pokolenia – studentów uczelni artystycznych z Polski, Niemiec i Czech. Będzie można również zobaczyć realizacje uczestników warsztatów, które odbyły się w ramach Akademii lAbiRynT dla mieszkańców Słubic i Frankfurtu nad Odrą
OKNO – tak brzmi temat tegorocznej edycji Festiwalu Nowej Sztuki lAbiRynT. To bogate interpretacyjne hasło. Jest motywem, symbolem, który pozwala ująć w artystyczną wypowiedź wiele z zagadnień współczesnego świata zarówno tych indywidualnych, duchowych, jak również społecznych, narodowościowych i globalnych. OKNO jest pretekstem, symbolem, odniesieniem, nie musi być motywem, obiektem, eksponatem. OKNO to stan umysłu, sposób myślenia, jest metaforą postrzegania świata, rzeczywistości, tego co nas otacza.
W czasach nadmiaru i przesytu festiwal lAbiRynT jest czymś wyjątkowym. Wybitni artyści przyjeżdżają, by podczas trzydniowej wędrówki z jednej prezentacji na drugą wymienić swoje doświadczenia oraz wzajemnie się inspirować. Festiwal „lAbiRynT”, w przeciwieństwie do wielkich wydarzeń, opiera się na wymianie między ludźmi, tworząc tym samym w świecie sztuki nową jakość społeczną, intelektualną i duchową. Do tej wspólnej wędrówki zapraszamy zarówno mieszkańców Słubic i Frankfurtu ale również przyjeżdżających miłośników sztuki. Wszystkie wydarzenia są bezpłatne, dostępne dla każdego.
Proponujemy dwa rodzaje uczestnictwa. W czasie wspólnej wędrówki z artystami od wernisażu do wernisażu lub samodzielnie według własnego planu. Szczegółowy program festiwalu znajduje się w załączniku, a także na stronie: www.labirynt.slubice.eu

Festiwal, organizowany przez Galerię OKNO Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury, Kleist Forum we Frankfurcie nad Odrą i Stowarzyszenie Slubfurt.

Na zdjęciu kuratorzy festiwalu: Anna Panek-Kusz, Michael Kurzwelly i prof. Jerzy Olek.

Załączniki