• Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic Gmina
  Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic
  Czytaj więcej
 • Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym Gmina
  Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym odbędą się w Słubicach!
  Czytaj więcej
 • Funał WOŚP - aukcje Gmina
  Tych licytacji podczas WOŚP nie można przegapić!
  Czytaj więcej
Gmina

W Kunowicach będzie długo oczekiwany chodnik!

24 września 2020r.

Radni miejscy zdecydowali dziś podczas sesji, żeby z budżetu gminy przekazać Urzędowi Marszałkowskiemu 150 tys. zł na budowę chodnika, przy drodze wojewódzkiej w Kunowicach. Przetarg został już ogłoszony.

– Zabiegaliśmy o chodnik przy ul. Słubickiej myśląc między innymi o dzieciach, które mieszkają w okolicy i pieszo chodzą do szkoły – mówi burmistrz Mariusz Olejniczak. Wspólnie z sołtysem Kunowic Pawłem Sokołowskim czynili starania, żeby Zarząd Dróg Wojewódzkich, do którego należy droga biegnąca przez Kunowice, wybudował tam chodnik. Chodzi o ok. 300 metrowy odcinek, od skrzyżowania ul. Słubickiej z Zieloną do skrzyżowania Słubickiej z Jeziorną (na wysokości ogrodnictwa).

W ubiegłym roku, podczas spotkania z dyrektorem ZDW Pawłem Tonderem, burmistrz zadeklarował, że gmina jest gotowa partycypować w kosztach, byle tylko, jak najszybciej chodnik ten powstał. 15 września Zarząd Dróg Wojewódzkich ogłosił przetarg, a dziś podczas sesji Rady Miejskiej w Słubicach, zapadła decyzja o przekazaniu z budżetu gminy 150 tys. zł Urzędowi Marszałkowskiemu, któremu podlega ZDW.

– Pomimo, że jest to droga wojewódzka i wszelkie inwestycje związane z przebudową chodników i jezdni powinny być sfinansowane przez Urząd Marszałkowski to rozumiemy, że ZDW ma wiele zadań w całym regionie – mówi przewodniczący Rady Miejskiej w Słubicach Grzegorz Cholewczyński. – Dlatego radni wsparli inicjatywę burmistrza, żeby z naszego budżetu przeznaczyć pieniądze na inwestycję Zarządu Dróg Wojewódzkich – dodaje.  

Jak wszystko dobrze pójdzie mieszkańcy Kunowic będą mogli korzystać z chodnika jeszcze w tym roku. O inwestycji z mieszkańcami Kunowic rozmawiał też członek zarządu województwa lubuskiego Marcin Jabłoński, który wspierał starania sołectwa. Firma, która wygra przetarg, od momentu podpisania umowy, będzie miała 2 miesiące na realizację inwestycji.