• Zdjęcie z Urzędu Miasta Szostka Gmina
  Apel o pomoc dla miasta partnerskiego Szostka na Ukrainie
  Czytaj więcej
 • Gmina
  Zapraszamy na bożonarodzeniowy jarmark!
  Czytaj więcej
 • 1 grudnia rozpoczynamy Aktywny Kalendarz Adwentowy Gmina
  Ależ to będzie piękny czas. Sprawdźcie nasz Aktywny Kalendarz Adwentowy!
  Czytaj więcej
Gmina

W Dzień Dziecka na nowych placach zabaw zrobiło się jeszcze bardziej kolorowo!

1 czerwca 2020r.

Naszym najmłodszym mieszkańcom składamy dziś najserdeczniejsze życzenia. Niech wasze życie będzie tak kolorowe jak baloniki, które pojawiły się dziś na dwóch nowych placach zabaw, które wreszcie mogliśmy dla was otworzyć.

– Kochane dzieci, spotykajcie na swojej drodze dobrych, życzliwych, mądrych ludzi, którzy ukształtują w was to, co najlepsze i najpiękniejsze – mówi burmistrz Mariusz Olejniczak, a do życzeń dołącza się także przewodniczący Rady Miejskiej w Słubicach Grzegorz Cholewczyński. 

Cieszymy się, że od soboty można już korzystać z placów zabaw, tym bardziej, że powstały dwa nowe tego typu miejsca. Plac zabaw cieszy już dzieci z okolic ul. Konstytucji 3 Maja, a także małych mieszkańców osiedla Kwiatowego.

Ten pierwszy, o wartości 296 tys. zł, powstał w ramach projektu wspieranego przez gminę, zrealizowanego przez  Uczniowski Klub Sportowy SP3 i Lokalną Grupę Działania Zielona Dolina Odry i Warty. Dzięki temu dzieci mogą korzystać z atrakcyjnych urządzeń do zabawy: ślizgawki, trampoliny, karuzeli, lin do zjazdów. Swój teren do rekreacji mają tu także dorośli. Na placu urządzono dla nich siłownię pod chmurką. Plac zabaw w całości został sfinansowany z Europejskiego Funduszu Rolnego.

Bardzo ładnie prezentuje się też plac zabaw na osiedlu Kwiatowym, który uszczęśliwił nie tylko dzieci, ale też rodziców, bo mają gdzie spędzać czas ze swoimi pociechami. Gmina kupiła tam m.in. zjeżdżalnie, ściankę wspinaczkową, huśtawki, bujaki i inne urządzenia do zabawy. Wydała na to blisko 70 tys. zł. W ramach tej inwestycji zmodernizowana została również  nawierzchnia.