• Sprawdźcie, jakie darmowe atrakcje dla dzieci przygotowała gmina Słubice na czas ferii zimowych Gmina
  Sprawdźcie, jakie darmowe atrakcje dla dzieci przygotowała gmina Słubice na czas ferii zimowych
  Czytaj więcej
 • Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic Gmina
  Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic
  Czytaj więcej
 • Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym Gmina
  Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym odbędą się w Słubicach!
  Czytaj więcej
Gmina

W czasie ferii na uczniów gminnych szkół czeka wiele atrakcji

5 stycznia 2021r.

Wszystkie gminne szkoły zadbały, żeby uczniowie nie nudzili się w czasie zimowych ferii. Przygotowały atrakcyjne zajęcia, które pozwalają rozwijać różne pasje dzieci. Na półkolonie gmina przeznaczyła ponad 18 tys. zł.

Aleksandra Gruszka,  wicedyrektorka Szkoły Podstawowej nr 1 w Słubicach cieszy się, że w czasie ferii nauczyciele zorganizują zajęcia dla siedmiu grup dzieci. W każdej jest ok. 12 uczniów. – Obejmiemy więc opieką całkiem sporą grupę dzieci – mówi. W pierwszym tygodniu ferii utworzono cztery grupy,  w drugim będą trzy.

Dużym zainteresowaniem cieszą się m.in. zajęcia typowo sportowe prowadzone przez nauczyciela wuefu i trenera piłki nożnej Piotra Dmuchowskiego. Na podróże z książką, „Łamigłówki mądrej główki”  czy do pracowni malarskiej zaprasza Inga Stachowiak, a Anna Horoszkiewicz w drugim tygodniu ferii zgłębiać będzie  z dziećmi tajniki programów komputerowych. – Mieliśmy jeszcze w planach wyjścia na lodowisko, ale jak wiadomo, z powodu pandemii, zostało zamknięte – mówi Aleksandra Gruszka. Jest jednak przekonana, że nawet bez tej atrakcji dzieci w szkole na pewno nie będą się nudzić.

Podobnie jak dzieci, które przychodzą na zajęcia do szkoły w Kunowicach. – Przez całe ferie zagospodarujemy im czas od 8.00 do 16.00 – mówi dyrektor Arkadiusz Kokociński. Opowiada, że dzieci zostały podzielone na dwie grupy: jedną stanowią pierwszaki, drugą uczniowie klas II-IV. W sumie na dwa turnusy półkolonii zapisało się 40 dzieci.  Te ze starszej grupy, z nauczycielką Beatą Sierżant, m.in. przeprowadzają ciekawe eksperymenty, rozwiązują łamigłówki, malują, bawią się w kalambury… W planach są też warsztaty psychoedukacyjne i warsztaty kulinarne. Natomiast z pierwszakami, ich wychowawczyni Lucyna Stembalska, w pierwszym tygodniu ferii spędza czas m.in. na zabawach sportowo-rekreacyjnych, dzieci  będą też mieć spotkanie z policjantką na temat bezpieczeństwa. Do szkoły zawita też pracownik nadleśnictwa, który opowie dzieciom o dokarmianiu zwierząt zimą. W drugim tygodniu ferii zajęcia prowadzić będą nauczycielki: Daria Stanicka i Ola Rudnicka, które także przygotowały bardzo ciekawy program.

W pozostałych szkołach w gminie nauczyciele też nie pozwolą się dzieciom nudzić. Szkoła Podstawowa nr 2 zorganizuje półkolonie w drugim tygodniu ferii, podobnie jak SP nr 3. W Golicach zajęcia dla chętnych dzieci odbywają się od 4 stycznia i potrwają tydzień.

Pieniądze na ich organizację pochodzą  z budżetu Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii na 2021 rok.