• Lato kulturalne w Dwumieście Gmina
  To już w najbliższy weekend rozpoczynamy Miejskie Święto Hanzy!
  Czytaj więcej
 • Gmina
  Wiele powodów do radości. Burmistrz dostał wotum zaufania od radnych i absolutorium
  Czytaj więcej
 • Festiwal piosenki w Gmina
  Ale nam się pięknie rozśpiewała “Jarzębinka”
  Czytaj więcej
 • Gmina
  Wszystkiego najlepszego kochane dzieci!
  Czytaj więcej
 • Gmina
  Superwiadomość! Dostaniemy prawie 15 mln zł na gminne inwestycje!
  Czytaj więcej
 • Gmina
  Jak ubiegać się o zwrot kosztów zakwaterowania uchodźców.
  Czytaj więcej
 • Otwarciue sali przy SP3 Gmina
  Uczniowie” trójki” zachwyceni nową salą sportową!
  Czytaj więcej
 • Gmina
  Wielka radość. Gmina zdobyła ponad 2,2 mln zł na remont ul. Kopernika!
  Czytaj więcej
 • Gmina
  Mamy to! Gmina buduje kolejną ścieżkę rowerową i drogę
  Czytaj więcej
 • Podpisanie umowy na przebudowę ul. Kopernika Gmina
  Rozpoczynamy przebudowę ulicy Kopernika. Umowa podpisana!
  Czytaj więcej
 • Bez kategorii
  Na inwestycje w 2022 roku gmina przeznaczy ponad 29 mln zł
  Czytaj więcej
 • Podpisanie umowy na modernizację parku przy al. Niepodległości Gmina
  Park przy alei Niepodległości zmieni się nie do poznania! Burmistrz podpisał umowę z wykonawcą
  Czytaj więcej
 • Gmina
  Mamy to! Dostaliśmy ponad 4,7 mln zł na ścieżkę rowerową od ul. Sportowej do Drzecina
  Czytaj więcej
 • Dwumiasto “odpala” iluminację mostu
  Czytaj więcej
 • Gmina
  Do USC i wydziału spraw obywatelskich trzeba się umówić telefonicznie
  Czytaj więcej
Gmina

W bibliotece odkryli świat w jednym miejscu!

24 maja 2022r.

XIX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek pod hasłem „Biblioteka – świat w jednym miejscu” obfitował w Słubicach w wiele wydarzeń kulturalnych, artystycznych i literackich. Od 8 do 15 maja 2022r. biblioteka zaprosiła swoich czytelników do wspólnego świętowania.

Obchody Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek rozpoczęliśmy artystycznie przedstawieniem dla dzieci pt. „Kruszynka” w wykonaniu Teatru Lalek PINOKIO w bibliotecznym ogrodzie oraz niezwykle poruszającym i głębokim w swojej treści spektaklem, monodramem pt. „Duszy DNA” w wykonaniu Teatru Planeta M- relacjonuje zespół BPMiG w Słubicach.  – Na widowni wśród książek zasiedli uczniowie ze słubickich szkół średnich. Spektakl dotyczył życia i postawy moralnej Ireny Sendlerowej, która podczas II wojny światowej narażała swoje życie ratując żydowskie dzieci.

W oddziale dla dzieci słubickiej biblioteki, w ramach „Teatru przy regale”, młodzi artyści, przedszkolaki z „Jarzębinki” wystawili program muzyczno-literacki, który obejrzały dzieci z pozostałych, słubickich przedszkoli. Codziennie odbywały się poranki z przedszkolakami. Dzieci zapoznawały się z działalnością biblioteki, zasadami korzystania z naszych zbiorów i brały aktywny udział w zajęciach plastycznych i literackich.

Biblioteka słubicka zaprosiła również swoich czytelników oraz seniorów z Dziennego Domu Senior + do zabawy “SLEEVEFACE – ubierz się w książkę”. Aranżowanie zdjęć z książką sprawiło naszym gościom wiele radości. Wszyscy świetnie się bawili, a przy okazji wizyty w bibliotece mogli wybrać dla siebie interesujące książki przygotowane w ramach akcji „Boocrosing”, polegającej na uwalnianiu książek i dzieleniu się radością z czytania z innymi.

W słubickim Dziale Regionalnym odbyło się spotkanie pt. „Moja pasja. Moje życie. Mój świat” z członkami bibliotecznego klubu DKK oraz seniorami Domu Dziennego „Senior+”. Uczestnicy, przy kawie i słodkim ciastku, wspominali swoje życie, opowiadając o pasjach i zainteresowaniach. Wspomnienia wywołały nie tylko wiele wzruszeń i emocji, ale także uśmiech i radość. Wśród regionalnych pamiątek odbył się także kolejny wykład z cyklu „Historia naszego regionu” ze słubickim regionalistą Rolandem Semikiem. Tematem wykładu były „Atrakcje turystyczne naszego regionu”. Młodzież ze słubickich szkół średnich, zainteresowana lokalną historią miała okazję przekonać się, że nasze województwo skrywa wiele tajemnic i ciekawostek. Podczas prezentacji przedstawiono wiele ciekawych atrakcji przyrodniczych i nie tylko, w tym region Parku Mużakowskiego w Łęknicy, który jest wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO!

Biblioteka słubicka to również przestrzenie, które cyklicznie zmieniają się w galerię sztuki prezentując lokalną twórczość artystyczną. Tak było również i tym razem. Wyeksponowane zostały wystawy sztuki fotografii i rysunku pt. „Sztuka oknem na świat”, wystawy literackie „Biblioteka w literaturze, „Książki o książkach” i „Patroni Roku 2022”.

W trakcie trwania akcji, na wszystkich wypożyczających nasze zbiory czekały książkowe niespodzianki, zakładki i kolorowe balony a na gości pamiątkowe, personalizowane torby biblioteczne. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie, aktywny udział i wsparcie naszych działań.
To był wyjątkowy Tydzień Bibliotek!