• Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic Gmina
  Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic
  Czytaj więcej
 • Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym Gmina
  Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym odbędą się w Słubicach!
  Czytaj więcej
 • Funał WOŚP - aukcje Gmina
  Tych licytacji podczas WOŚP nie można przegapić!
  Czytaj więcej
Gmina

Uwaga! Woda w Słubicach, Kunowicach, Pławidle, Nowym Lubuszu i Kolonii Nowy Lubusz zdatna do picia tylko po przegotowaniu

26 lipca 2021r.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Słubicach wydał dziś komunikat o warunkowej przydatności wody do spożycia z publicznego wodociągu w Słubicach. Dotyczy to mieszkańców Słubic, Nowego Lubusza, Kolonii Nowy Lubusz, Pławidła, Kunowic.

Jak informuje Zakład Usług Wodno-Ściekowych woda do celów konsumpcyjnych, tj. do picia, przygotowywania posiłków i potraw, produkcji żywności, do mycia i płukania owoców, warzyw, przedmiotów i powierzchni mających kontakt z żywnością, a także kąpieli noworodków powinna być używana wyłącznie po przegotowaniu.

Woda nieprzegotowana może służyć do celów sanitarnych (np. spłukiwania WC).

– Prowadzimy obecnie prace mające na celu jak najszybsze zdiagnozowanie przyczyny przekroczenia parametrów, jakim powinna odpowiadać woda i jednocześnie wdrożymy niezbędne prace konserwacyjno-naprawcze na sieci wodociągowej. Woda będzie poddawana m.in. chlorowaniu, co może mieć wpływ na zmianę jej smaku i zapachu – informuje spółka. – O kolejnych wynikach badań wody i jej zdatności do spożycia będziemy Państwa niezwłocznie informować. Za dotychczasowe utrudnienia serdecznie przepraszamy – dodaje.