• Spotkanie z Krzysztofem Zanussim Gmina
  Spotkanie z Krzysztofem Zanussim w Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury
  Czytaj więcej
 • Głosujmy na przedszkole Dzieci
  Głosujmy na przedszkole “Jarzębinka”! Pomóżmy przedszkolakom wygrać ogródek warzywny
  Czytaj więcej
 • Urząd Stanu Cywilnego i Spraw Obywatelskich będzie obsługiwał interesantów w systemie kolejkowym - przez biletomat Gmina
  Urząd Stanu Cywilnego i Spraw Obywatelskich będzie obsługiwał interesantów w systemie kolejkowym
  Czytaj więcej
 • Otwarcie boisk w Kunowicach Dzieci
  Hura! Teren przy szkole w Kunowicach zagospodarowany. Jest gdzie poćwiczyć!
  Czytaj więcej
Gmina

Uwaga kierowcy. Ulica Sportowa tymczasowo jednokierunkowa!

13 listopada 2020r.
 
Od dzisiaj do 10 grudnia, w związku z remontem nawierzchni, droga od skrzyżowania ul. Sportowej do ul. Rzepińskiej będzie jednokierunkowa. Kierowcy nie wjadą na ulicę Sportową z ul. Rzepińskiej. Autobus komunikacji miejskiej będzie mógł kursować w obie strony.

Przypomnijmy. Gmina pozyskała ponad 216 tys. zł dotacji z Funduszu Dróg Samorządowych na remont ul. Sportowej. Drugie tyle wyłoży na tę inwestycję z własnego budżetu.
Przetarg na modernizację drogi wygrała firma Kontrakt z Krosna Odrzańskiego. Wymieni górną warstwę nawierzchni, od ulicy Obozowej do przebudowanego odcinka ulicy Sportowej przy wjeździe na cmentarz. Położy nowy asfalt na ponad 900-metrowym odcinku drogi.
Remont ul. Sportowej to kontynuacja zeszłorocznej inwestycji na sąsiedniej ulicy Obozowej. Wówczas, dzięki dotacji z Funduszu Dróg Samorządowych (361 tys. zł) gmina wyremontowała ponad 750- metrowy odcinek drogi, od skrzyżowania ul. Obozowej ze Sportową do ronda przy hotelu Horda. Od skrzyżowania ul. Obozowej z ul. Poziomkową do ronda zbudowała też chodnik.