• Spotkanie z Krzysztofem Zanussim Gmina
  Spotkanie z Krzysztofem Zanussim w Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury
  Czytaj więcej
 • Głosujmy na przedszkole Dzieci
  Głosujmy na przedszkole “Jarzębinka”! Pomóżmy przedszkolakom wygrać ogródek warzywny
  Czytaj więcej
 • Urząd Stanu Cywilnego i Spraw Obywatelskich będzie obsługiwał interesantów w systemie kolejkowym - przez biletomat Gmina
  Urząd Stanu Cywilnego i Spraw Obywatelskich będzie obsługiwał interesantów w systemie kolejkowym
  Czytaj więcej
 • Otwarcie boisk w Kunowicach Dzieci
  Hura! Teren przy szkole w Kunowicach zagospodarowany. Jest gdzie poćwiczyć!
  Czytaj więcej
Gmina

Uwaga kierowcy. Są utrudnienia na drogach!

14 października 2020r.
 
Trwają remonty gminnych dróg. Na bieżąco staramy się informować mieszkańców, gdzie kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami w ruchu. Obecnie gminna inwestycja wkracza w fazę, gdzie oprócz remontu nawierzchni asfaltowej wykonywane będą prace związane z wymianą krawężników i częściowym remontem chodników.
 
Na terenie miasta równolegle będzie pracować kilka ekip, stąd należy liczyć się z utrudnieniami na odcinkach, które aktualnie będą remontowane.
W tym tygodniu nowa nawierzchnia będzie wylewana na odcinku ul. Daszyńskiego (do drogi krajowej – al. Młodzieży Polskiej) i ul. Sienkiewicza (do skrzyżowania z al. Niepodległości). W okresie trwania prac ten odcinek będzie wyłączany z ruchu. Prosimy zachować szczególną ostrożność i nie sugerować się dotychczasowym ruchem drogowym.
 
Kolejna ekipa, w przyszłym tygodniu (od 19 października) będzie prowadzić prace na placu Wolności.
Tam w pierwszej kolejności wymieniane będą krawężniki i obniżany zostanie chodnik, od skrzyżowania z ul. Reja, wzdłuż parku, do skrzyżowania z ul. Podchorążych i ul. Sienkiewicza.
 
Dlatego wykonawca prosi mieszkańców, żeby od poniedziałku (19 października) nie parkowali samochodów na tej ulicy.
Następny etap prac to wylanie nowej nawierzchni asfaltowej, co spowoduje konieczność zamknięcia poszczególnych odcinków drogi.
 
Prosimy kierowców o wyrozumiałość, ale inaczej nie jesteśmy w stanie przeprowadzić długo oczekiwanych przez mieszkańców remontów dróg.