• Zdjęcie z Urzędu Miasta Szostka Gmina
  Apel o pomoc dla miasta partnerskiego Szostka na Ukrainie
  Czytaj więcej
 • Gmina
  Zapraszamy na bożonarodzeniowy jarmark!
  Czytaj więcej
 • 1 grudnia rozpoczynamy Aktywny Kalendarz Adwentowy Gmina
  Ależ to będzie piękny czas. Sprawdźcie nasz Aktywny Kalendarz Adwentowy!
  Czytaj więcej
Gmina

Ulica Mieszka I przejdzie kompleksową przebudowę. Będzie też przy niej rondo!

9 lipca 2020r.

Jesienią kierowcy odetchną, bo do 30 listopada Eurokop Invest przebuduje ul. Mieszka I oraz zbuduje rondo przy skrzyżowaniu z ul. Konstytucji 3 Maja i Jagiełły. Dziś burmistrz Mariusz Olejniczak podpisał umowę z wykonawcą.

– Wiem, że wielu mieszkańców bardzo się denerwowało jeżdżąc ulicą Mieszka I, która, z powodu tego, że Zakład Usług Wodno-Ściekowych budował tam nową sieć  wodną i kanalizacyjną, była rozkopana – mówi burmistrz M. Olejniczak. Dodaje, że gmina od dawna miała plan, żeby wyremontować tę drogę jednak nie było absolutnie sensu kłaść nowej nawierzchni przed zrealizowaniem inwestycji  ZUWŚ.

Spółka swoje zadanie już wykonała stąd gmina mogła ogłosić przetarg na kompleksową przebudowę Mieszka I. Wygrała go firma Eurokop Invest. W sumie wpłynęło pięć ofert. 

Dziś, w Urzędzie Miejskim w Słubicach, doszło do podpisania umowy. Co jest w planach? – Zamiast bruku, na który narzekało wielu kierowców, będzie asfaltowa nawierzchnia, ponadto zbudujemy nowe chodniki z wjazdami na posesje i oświetlenie – wylicza burmistrz.

Ale na tym nie koniec.

– Mieszkańcy tej okolicy, a także kierowcy z innych części miasta narzekali na niebezpieczne skrzyżowanie przy zbiegu ulic Mieszka I, Konstytucji 3 Maja i Jagiełły – mówi burmistrz. – Dlatego, żeby poprawić bezpieczeństwo zarówno kierowców jak i pieszych zbudujemy tam rondo – zapowiada.

Cieszą się m.in. rodzice, których dzieci chodzą do pobliskiej szkoły. Prace zarówno na ul. Mieszka I jak i przy budowie ronda mają potrwać do końca listopada. Całość będzie kosztować blisko 1,9 mln zł.