• Zdjęcie z Urzędu Miasta Szostka Gmina
  Apel o pomoc dla miasta partnerskiego Szostka na Ukrainie
  Czytaj więcej
 • Gmina
  Zapraszamy na bożonarodzeniowy jarmark!
  Czytaj więcej
 • 1 grudnia rozpoczynamy Aktywny Kalendarz Adwentowy Gmina
  Ależ to będzie piękny czas. Sprawdźcie nasz Aktywny Kalendarz Adwentowy!
  Czytaj więcej
Projekty dofinansowane ze środków zewnętrznych

Uczniowie już wkrótce doświadczą Dwumiasta Słubice – Frankfurt nad Odrą

10 stycznia 2022r.

Dwumiasto Słubice & Frankfurt nad Odrą to miejsce ciekawe pod względem położenia geograficznego, historii oraz specyfiki życia mieszkańców. Na ile dobrze je znamy ? Czy wiemy jak powstało, czy Odra płynie w swoim pierwotnym korycie ? Na te pytania i wiele innych już wkrótce uczniowie poznają odpowiedzi „doświadczając Dwumiasta” podczas zajęć szkolnych oraz wycieczek po Dwumieście.  

W ramach projektu „Doświadczyć Dwumiasta. Włączenie tematyki Dwumiasta Słubice – Frankfurt nad Odrą do procesu kształcenia” uczniowie ze Słubic i Frankfurtu nad Odrą poznają w tym roku Dwumiasto z perspektywy historii, kultury, przyrody oraz polityki. Doznają również, że to właśnie tu, w  Dwumieście, Europa jest rzeczywistością. Dwumiasta uczniowie doświadczą podczas zajęć szkolnych, w ramach których wykorzystane będą wypracowane przez ekspertów we współpracy z  nauczycielami materiały, oraz wycieczek po Dwumieście, na które uczniowie wyruszą już wiosną. Mieszkańcy zainteresowani materiałami o  Dwumieście znajdą je na stronie internetowej gminy Słubice.

 

 

 • Okres realizacji projektu:01.2021 – 30.06.2022
 • Źródło i kwota dofinansowania: Program Współpracy INTERREG VA Brandenburgia – Polska 2014 -2020 w ramach celu „Europejska współpraca terytorialna” ; łączna wartość projektu: 176 442,50 euro; dofinansowanie w ramach INTERRG VA” 149 976,13 Euro.