• Otwarcie boisk w Kunowicach Dzieci
  Hura! Teren przy szkole w Kunowicach zagospodarowany. Jest gdzie poćwiczyć!
  Czytaj więcej
 • Dzieci
  Ruszyła rekrutacja do gminnych przedszkoli. Ile miejsc jest w placówkach?
  Czytaj więcej
 • Zwiedzaj z nami Dwumiasto! Gmina
  Zwiedzaj z nami Dwumiasto!
  Czytaj więcej
Gmina

Tym razem gmina wsparła młodych piłkarzy

26 lipca 2022r.

UKS Polonia Słubice, przy finansowym wsparciu gminy, zorganizowała półkolonie dla młodych piłkarzy. To kolejne stowarzyszenie, które dostało wsparcie na zagospodarowanie w czasie wakacji czasu wolnego uczniów.

Pod czujnym okiem trenerów: Piotra Dmuchowskiego, Jacka Trojana i Ariela Więckowskiego, młodzi piłkarze trenowali od 18 do 22 lipca na terenie Słubickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Zdobyli nie tylko nowe umiejętności, ale też się dobrze bawili. W uroczystym podsumowaniu półkolonii, połączonym z wręczeniem okolicznościowych medali, uczestniczył burmistrz Mariusz Olejniczak i kierowniczka Biura Spraw Społecznych w Urzędzie Miejskim w Słubicach Sabina Matkowska. 

W ramach Akcji Lato gmina dofinansowała:

– Chorągiew Ziemi Lubuskiej Związku Harcerstwa Polskiego – dotacja w wysokości 20 tys. zł na wypoczynek letni nad morzem 140 harcerzy oraz osób niezrzeszonych.

– Lubuski Klub Sportowy LUBUSZ- dwa turnusy  półkolonii na obiektach SOSiR dla grupy 40- osobowej w ramach dotacji w kwocie 15 tys. zł.

– Parafia pw. Ducha Świętego  – dotacja 15 tys. zł na organizację wypoczynku letniego w Zakopanem dla grupy czterdziestoosobowej.

– Uczniowski Klub Sportowy „Polonia” Słubice- półkolonia – dwa turnusy – każdy liczący po 30 uczestników. Kwota dotacji 10 tys. zł. 

– Promet Keeper Academy by Miro Dębiec – obóz dla 32 uczestników. Dotacja 8 tys. zł.