• Gmina
  Zapraszamy na Przebojową Zimę w Mieście z Radiem ZET
  Czytaj więcej
 • Sprawdźcie, jakie darmowe atrakcje dla dzieci przygotowała gmina Słubice na czas ferii zimowych Gmina
  Sprawdźcie, jakie darmowe atrakcje dla dzieci przygotowała gmina Słubice na czas ferii zimowych
  Czytaj więcej
 • Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic Gmina
  Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic
  Czytaj więcej
 • Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym Gmina
  Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym odbędą się w Słubicach!
  Czytaj więcej
Gmina

Tych licytacji podczas WOŚP nie można przegapić!

19 stycznia 2023r.

Unikatowa koszulka z symbolicznym czerwonym makiem od Łukasza Fabiańskiego i fant od burmistrza Mariusza Olejniczaka i znanego muzyka Ralpha Kamińskiego – m.in. te rzeczy będą do wylicytowania 29 stycznia podczas słubickiego finału WOŚP. 

Ralph Kamiński był gwiazdą ubiegłorocznego festiwalu transVOCALE. Inauguracyjny koncert, który miał miejsce w odbudowanej po pożarze dużej auli Collegium Polonicum, był wyjątkowy pod wieloma względami. Występu pogratulował muzykowi m.in. burmistrz Mariusz Olejniczak, który podczas rozmowy z wokalistą spontanicznie zdjął marynarkę i poprosił o autograf na koszuli. Gdy Ralph Kamiński usłyszał, że koszula trafi na aukcję nie krył radości, bo jak podkreślił także wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Gdy zbliża się styczeń myślami z WOŚP jest też zawsze Łukasz Fabiański, który każdego roku przekazuje gminie swoje rzeczy na aukcję. Jego meczowe koszulki licytowane już były wielokrotnie osiągając pokaźne kwoty, ale tym razem mamy od Łukasza coś wyjątkowego.

Jest to koszulka, w której bramkarz londyńskiego West Ham United, zagrał tylko jeden mecz – w listopadzie 2022 roku. Na koszulce jest czerwony mak. Ma to związek z Remembrance Day, czyli Dniem Pamięci obchodzonym 11 listopada w Anglii. Święto upamiętnia podpisanie rozejmu kończącego I wojnę światową. Dzień ten nazywany jest także Dniem Maku (ang. Poppy Day), z uwagi na zwyczaj noszenia w tym dniu sztucznych maków przypiętych do ubrania na znak pamięci. Anglicy przypinają sobie sztuczne maki już od pierwszych dni listopada ku pamięci poległych. Dlaczego właśnie maki? Wyjaśnia to historia I wojny światowej, podczas której Flandria była miejscem najbardziej krwawych walk stoczonych w okresie 1914-18. Na wyniszczonej ziemi rosły maki, które, jak głosi legenda, dodawały otuchy walczącym.

Łukasz Fabiański przekazał też na aukcję swoje bramkarskie rękawice, które oczywiście opatrzone są imieniem jego syna Jasia.

To tylko kilka propozycji dla tych, którzy włączą się do licytacji. Uwierzcie, Słubicki Miejski Ośrodek Kultury, który jest organizatorem 31. finału WOŚP w Słubicach, przygotowuje ogrom atrakcji i niespodzianek. U nas Orkiestra będzie już grała od soboty 28 stycznia, a szczegóły znajdziecie na plakatach poniżej.