• Gmina
  Zapraszamy na Przebojową Zimę w Mieście z Radiem ZET
  Czytaj więcej
 • Sprawdźcie, jakie darmowe atrakcje dla dzieci przygotowała gmina Słubice na czas ferii zimowych Gmina
  Sprawdźcie, jakie darmowe atrakcje dla dzieci przygotowała gmina Słubice na czas ferii zimowych
  Czytaj więcej
 • Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic Gmina
  Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic
  Czytaj więcej
 • Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym Gmina
  Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym odbędą się w Słubicach!
  Czytaj więcej
Gmina

Trwają remonty gminnych dróg

11 sierpnia 2021r.

Po dwie drogi w Kunicach i Lisowie, Jeziorna i Słoneczna w Kunowicach, a w Słubicach: Wschodnia, Truskawkowa, Figowa i Folwarczna przy lądowisku – te drogi są już gotowe. Wkrótce drogowcy wejdą na ul. Mickiewicza, Krótką, Królowej Jadwigi i Jagiełły.

W połowie czerwca burmistrz Mariusz Olejniczak podpisał, z prezesem krośnieńskiej firmy Kontrakt Karolem Jankowskim, umowę na modernizację 15 dróg. Gmina przeznaczyła na tę inwestycję ponad 1,1 mln zł.

– Wcześniej był tu piach i zawsze omijałam tę drogę idąc z dzieckiem na spacer. Teraz po asfalcie to i wózek pcha się dużo łatwiej, a starsza córka jest zadowolona, jeżdżąc tu rowerkiem – mówi młoda mama spotkana na os. Zielone Wzgórza.

Wśród wyremontowanych już dróg jest też ta prowadząca do lądowiska dla śmigłowców Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Lądowisko zbudował powiat, a gmina wyremontowała fragment ul. Folwarcznej. Wcześniej była tu droga gruntowa, a chodziło o to, żeby karetki pogotowia mogły jak najszybciej dojechać do lądowiska.

– Teraz czekamy na to, żeby wykonawca wszedł z pracami do centrum Słubic – mówi naczelnik Wydziału Inwestycji i Drogownictwa Marek Żurek. – Pandemia spowodowała jednak, że są problemy z materiałami. Musimy cierpliwie czekać, choć wykonawca na wykonanie wszystkich remontów, zgodnie z umową, ma czas do połowy września.