• Gmina
  Zapraszamy na Przebojową Zimę w Mieście z Radiem ZET
  Czytaj więcej
 • Sprawdźcie, jakie darmowe atrakcje dla dzieci przygotowała gmina Słubice na czas ferii zimowych Gmina
  Sprawdźcie, jakie darmowe atrakcje dla dzieci przygotowała gmina Słubice na czas ferii zimowych
  Czytaj więcej
 • Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic Gmina
  Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic
  Czytaj więcej
 • Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym Gmina
  Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym odbędą się w Słubicach!
  Czytaj więcej
Gmina

„Trójka” ma nowy gabinet do terapii

10 lutego 2021r.

W Szkole Podstawowej nr 3 uczniowie, których naukę wspiera się poprzez różnego rodzaju terapie, mogą już korzystać z nowej, świetnie wyposażonej sali. – To kolejna po SP nr 1 i SP nr 2  oraz szkole w Golicach, gminna  placówka, która posiada nowoczesny gabinet do terapii dzieci z różnego rodzaju potrzebami edukacyjnymi – mówi burmistrz Mariusz Olejniczak. Na jego urządzenie gmina wydała blisko 80 tys. zł.

Burmistrz wspólnie ze skarbnikiem gminy Rafałem Dydakiem wziął dziś udział w otwarciu gabinetu.  – Jest on szczególnie przydatny w przypadku uczniów, którzy wymagają rewalidacji – mówi dyrektorka „trójki” Monika Bugielska. Rewalidacja to rozwijanie percepcji słuchowej, usprawnianie percepcji wzrokowej, koncentracji uwagi, ćwiczenia motoryki, rozwijanie umiejętności komunikacyjnych i kompetencji społecznych. Podczas zajęć z psychologiem czy pedagogiem dziecko ćwiczy różne techniki szkolne: pisanie, czytanie, rozwijanie słownictwa czy umiejętność zadawania pytań.

– Bardzo się cieszymy, że takie miejsce powstało w naszej szkole ponieważ sala została wyposażona w nowoczesne sprzęty, które ułatwiają dzieciom terapię – mówi nauczycielka Magdalena Horbacz. Dziś pracowała tu z Ignasiem, któremu szczególnie spodobał się monitor interaktywny, który pomaga w rozwiązywaniu różnorakich zadań z języka polskiego czy matematyki. Rozwija też umiejętności kreatywnego myślenia, uczy bystrości i szybkości podejmowania decyzji. W gabinecie jest też m.in. magiczny dywan. To interaktywne urządzenie, które poprzez gry i zabawy ruchowe wspomaga rozwój psychofizyczny dziecka. Dzięki obrazom wyświetlanym na podłodze uczniowie korzystający z terapii mogą ćwiczyć percepcję ruchową, słuchową czy wzrokową.

– W szkole mamy dwoje dzieci z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego, ale też kilkanaście innych z problemami, które wymagają pomocy psychologa, pedagoga czy logopedy – mówi dyrektorka szkoły. Dzieci takie korzystają z treningów ortograficznych, zajęć wyrównawczych i różnych innych form terapii. Zajmuje się nimi 7 nauczycieli.