• Sprawdźcie, jakie darmowe atrakcje dla dzieci przygotowała gmina Słubice na czas ferii zimowych Gmina
  Sprawdźcie, jakie darmowe atrakcje dla dzieci przygotowała gmina Słubice na czas ferii zimowych
  Czytaj więcej
 • Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic Gmina
  Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic
  Czytaj więcej
 • Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym Gmina
  Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym odbędą się w Słubicach!
  Czytaj więcej
Gmina

transVOCALE? Już dziś zapraszamy!

25 października 2021r.

Charyzmatyczny wokalista Igor Herbut, duet Linia Nocna, czarująca głosem przy dźwiękach fortepianu Anna Depenbusch – to tylko część programu Festiwalu Piosenki Autorskiej i Muzyki Świata transVOCALE, na który zaprasza dwumiasto od 18 do 20 listopada.

– Po przymusowej przerwie w zeszłym roku, tym bardziej wspaniale będzie móc znów zobaczyć i posłuchać artystów wraz z ich piosenkami na żywo i z bliska – mówią kuratorzy festiwalu: Piotr Tamborski ze Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury i Daniel Zein z Forum Kleista.

Festiwal, który dwumiasto organizuje wspólnie po raz 17, gościł dotychczas największe indywidualności piosenki autorskiej i muzyki na czele z Stanisławem Soyką czy Leszkiem Możdżerem.

– Powinien zawitać tu każdy , kto chciałby muzycznie zrozumieć świat: nieważne, country, blues czy soul, folk, pop czy też balkanbeat- festiwal transVOCALE otwarty jest na wszelkiego rodzaju eksperymenty – podkreślają organizatorzy.

Ten muzyczny tygiel kultur dostarczy nam także w tym roku wielu wrażeń. Ciekawie zapowiada się już koncert inauguracyjny, który tradycyjnie zagości w Forum Kleista. Będzie to muzyczny projekt przygotowany m.in. przez artystów ze Słubic i Frankfurtu „The bridge is over” – nawiązujący tytułem do utworu, który zapisał się w historii hip-hopu jako oliwa w ogniu konfliktów raperów z dwóch dzielnic Nowego Jorku. – Wydaje się on idealnym nawiązaniem do położenia dwumiasta Słubice-Frankfurt oraz sytuacji, w jakiej znaleźli się w trakcie pandemii przygraniczni artyści. Czy „Most rzeczywiście się skończył”? Czy zamknięte granice i brak wydarzeń kulturalnych miały wpływ na kulturę w dwumieście? Czy ograniczenia i narzucone reguły są w stanie powstrzymać muzyków? Podczas koncertu inauguracyjnego wspólnie poszukamy muzycznej odpowiedzi na te pytania – zdradzają organizatorzy. W projekcie biorą udział m.in. Abel, Akin, As36k, Gonix i wielu innych muzyków z obu stron Odry.

Nie sposób opisać każdy koncert, bo będzie ich ponad 20. Szczegóły znajdziecie na stronie festiwalu: www.transvocale.eu