• Gmina
  Zapraszamy na Przebojową Zimę w Mieście z Radiem ZET
  Czytaj więcej
 • Sprawdźcie, jakie darmowe atrakcje dla dzieci przygotowała gmina Słubice na czas ferii zimowych Gmina
  Sprawdźcie, jakie darmowe atrakcje dla dzieci przygotowała gmina Słubice na czas ferii zimowych
  Czytaj więcej
 • Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic Gmina
  Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic
  Czytaj więcej
 • Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym Gmina
  Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym odbędą się w Słubicach!
  Czytaj więcej
Gmina

To do tych uzdolnionych uczniów powędrowały nagrody i stypendia burmistrza

24 sierpnia 2022r.

– Cieszę się, że tak dojrzale podchodzicie do nauki – mówił dziś, do 16 wyróżnionych uczniów, burmistrz Mariusz Olejniczak podczas sesji rady miejskiej. Młodzieży towarzyszyli rodzice i nauczyciele.

W ramach Lokalnego Programu Wspierania Edukacji Uzdolnionych Dzieci i Młodzieży, co roku, burmistrz Słubic przyznaje nagrody i stypendia, za szczególne osiągnięcia, uczniom szkół, których siedziba znajduje się na terenie gminy Słubice. Jest to 1500 zł jednorazowej nagrody lub stypendium w wysokości 150 zł miesięcznie wypłacane przez 10 miesięcy.

Za rok szkolny 2021/2022 nagrody otrzymali ósmoklasiści:

Natan Nowaczewski (finalista olimpiady z języka angielskiego), Emilia Kusz (finalistka konkursu przedmiotowego z języka polskiego) i Igor Wiencek (laureat konkursu z historii i finalista olimpiady matematycznej) – cała trójka ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Słubicach. Nagrodę przyznano też Zuzannie Kaliskiej z SP 2, finalistce konkursu z języka polskiego a także dwóm uczniom z SP3: Josephowi Janowi Choinie (finalista olimpiady z języka angielskiego) oraz Jagodzie Martyńskiej (finalistka konkursu z języka polskiego).

Mamy też w tym roku 10 stypendystów Burmistrza Słubic. Czterech to uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Słubicach: Dominik Dubacki (finalista konkursu z historii), Kinga Iwaszkiewicz (finalistka konkursu z języka angielskiego), Zuzanna Iwaszkiewicz (finalistka konkursu z języka angielskiego) i Zuzanna Maria Kostrzewska (finalistka konkursu z języka polskiego oraz języka angielskiego).
Wśród uczniów SP2 stypendium otrzymali: Michał Kryński (laureat konkursu z geografii), Szymon Rachowiak (finalista konkursu z biologii) i Maja Werwińska (finalistka konkursu z historii), a w wśród uczniów SP3 Lena Kucza (finalistka olimpiady z języka polskiego). Stypendystkami zostały też: Hanna Mencel ze Społecznej Niepublicznej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej w Słubicach (finalistka olimpiady z języka angielskiego i laureatka konkursu z języka polskiego) oraz Natalia Kiedrowicz z Uniwersyteckiego Liceum Ogólnokształcącego (finalistka Olimpiady Literatury i Języka Polskiego).

Burmistrz Mariusz Olejniczak i przewodniczący rady miejskiej Grzegorz Cholewczyński, którzy wręczali listy gratulacyjne uczniom i ich rodzicom, gratulowali także nauczycielom i dyrektorom szkół.
Burmistrz wyraził również przekonanie, że stypendia i nagrody będą motywacją do dalszej nauki. – Nie przestawajcie na tym, co już osiągnęliście – mówił. – Życzę też Wam, żeby te stypendia i nagrody przyczyniły się do Waszego dalszego rozwoju – podkreślił.