• Gmina
  Zapraszamy na Przebojową Zimę w Mieście z Radiem ZET
  Czytaj więcej
 • Sprawdźcie, jakie darmowe atrakcje dla dzieci przygotowała gmina Słubice na czas ferii zimowych Gmina
  Sprawdźcie, jakie darmowe atrakcje dla dzieci przygotowała gmina Słubice na czas ferii zimowych
  Czytaj więcej
 • Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic Gmina
  Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic
  Czytaj więcej
 • Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym Gmina
  Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym odbędą się w Słubicach!
  Czytaj więcej
Gmina

Ten festiwal pokazuje, że sztuka nie zna granic

5 października 2020r.

Od 5 do 12 listopada 2020 r. ww Frankfurcie nad Odrą po raz kolejny będziemy mogli uczestniczyć w festiwalu ART | an der Grenze | na granicy 2020.

8. edycja festiwalu sztuki ART | an der Grenze | na granicy sprawi, że ciągu 8 dni będziemy mieli okazję poznać twórczość  8 artystów. – Ze względu na nagłą sytuację pandemiczną koronawirusa w kwietniu 2020 roku, festiwal sztuki został przełożony i odbędzie się w formie mini edycji – wyjaśniają organizatorzy ze stowarzyszenia Kunstgriff e.V. 

Otwarcie festiwalu zaplanowano na czwartek 5 listopada o godz. 17.30 przed salami wystawowymi przy ulicy Große Scharrnstraße 20a.

Artyści biorący udział w imprezie to twórcy, którzy mają od 16 do 60 lat. Są mieszkańcami granicy polsko-niemieckiej i niemiecko-holenderskiej, ale też Rosji i Ukrainy. – Spektrum artystyczne rozciąga się od malarstwa do rzeźby, poprzez  instalacje, malarstwo tekstylne i fotografię. 

Swoje dzieła prezentują: Sascha Bels (RU/D; rysunek, malarstwo, ilustracja), Roman Boichuk (UA/D; fotografia analogowa), Sergej Goldin (RU/PL; fotografia cyfrowa), Pedra Guiness (D; malarstwo i technika mieszana na deskach drewnianych), Patrycja Krzeptowska (PL; ceramika, malarstwo akrylowe, malarstwo tekstylne), Alfred Mevissen (D; rzeźba i sztuka projektowa), Zuzanna Piskunowicz & Sebastian Wieliczko (PL; malarstwo i fotografia); Viktor Voi & A. Lebus (D; malarstwo i instalacja)

Ze względów sytuacji pandemicznej, liczba zwiedzających w pomieszczeniach wystawowych jest ograniczona. Goście proszeni są o zakrywanie ust i nosa oraz zachowanie odpowiednich odległości. Ponadto przy wejściu zostaną zebrane dane kontaktowe.

ART | an der Grenze | na granicy łączy polską i niemiecką kulturę. Ten festiwal sztuki jest organizowany przez wolontariuszki i wolontariuszy: studentki i studentów Uniwersytetu Europejskiego Viadrina oraz mieszkańców Słubic i Frankfurtu nad Odrą. Członkinie i członków zespołu łączy zamiłowanie do sztuki oraz chęć zbliżenia do siebie ludzi i ożywienia centrum obu miast poprzez festiwal.

ART | an der Grenze | na granicy jest organizowany przez stowarzyszenie Kunstgriff e.V.  Ósmy rok festiwalu jest promowany i wspierany przez: Miasto Frankfurt nad Odrą, Allgemeiner Studentischer Ausschuss (AStA), Parlament Studencki, a także grupa wsparcia Uniwersytetu Europejskiego Viadrina, dzielnicowe fundusze programu federalnego „Soziale Stadt“ we Frankfurcie nad Odrą, WohnBau Frankfurt nad Odrą, verbuendungshaus fforst, WG Bar i Werk1.