• Gmina
  Zapraszamy na Przebojową Zimę w Mieście z Radiem ZET
  Czytaj więcej
 • Sprawdźcie, jakie darmowe atrakcje dla dzieci przygotowała gmina Słubice na czas ferii zimowych Gmina
  Sprawdźcie, jakie darmowe atrakcje dla dzieci przygotowała gmina Słubice na czas ferii zimowych
  Czytaj więcej
 • Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic Gmina
  Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic
  Czytaj więcej
 • Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym Gmina
  Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym odbędą się w Słubicach!
  Czytaj więcej
Gmina

Tego koncertu nie można przegapić!

27 maja 2022r.

“Epizod o królu Witichisie” Xavera Scharwenki, Koncert wiolonczelowy e-moll op. 55a Feliksa Nowowiejskiego i Symfonia nr 4 op. 60 Karola Szymanowskiego – te utwory zabrzmią w sobotę we frankfurckiej filharmonii podczas koncertu inaugurującego Dni Muzyki nad Odrą.

Za pulpitem dyrygenckim stanie światowej sławy muzyk Łukasz Borowicz, który poprowadzi orkiestrę symfoniczną Filharmonii Poznańskiej i Brandenburską Orkiestrę Państwową.

Partie solowe:
Jacek Kortus, fortepian
Bartosz Koziak, wiolonczelaa

Koncert inaugurujący tegoroczne Dni Muzyki nad Odrą tworzy most pomiędzy Niemcami, Polską i Europą. Xaver Scharwenka jest kompozytorem, którego twórczość łączy niemieckie i polskie tradycje muzyczne. Feliks Nowowiejski, pochodzący z polsko-niemieckiej rodziny, był również budującym mosty pomiędzy tymi dwoma krajami. Jednym z jego najbardziej imponujących dzieł instrumentalnych jest skomponowany w 1938 roku Koncert wiolonczelowy. Ponadto usłyszymy również Symfonię nr 4 Karola Szymanowskiego, w której słychać porywające elementy polskiego folkloru.

Na koncert, który odbędzie się w sobotę 28 maja 2022 r.,  dostępne są czeki koncertowe w cenie 20 zł, do nabycia w Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury.